Policie obvinila účastníky rvačky taxikářů se strážníky

Policie obvinila účastníky potyčky mezi pražskými taxikáři a městskými strážníky. Rvačka se strhla před dvěma týdny na Staroměstském náměstí. Obviněným hrozí až tři roky vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR - Pomáhat a chránit | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

"V souvislosti s touto kauzou zahájil policejní komisař trestní stíhání tří osob a sdělí jim obvinění pro trestný čin útok na veřejného činitele," řekla pražská policejní mluvčí Iva Knolová.

Taxikáři před čtrnácti dny nejprve zablokovali bývalé stanoviště firmy Sedop. Protestovali tak proti tomu, že stanoviště dva dny předtím pražský magistrát zrušil a udělal z něj stání pro invalidy.

Strážníci chtěli taxi, které blokovalo místo pro invalidy odtáhnout. To se ale taxikářům nelíbilo a se strážníky se poprali. Na obou stranách bylo několik lidí zraněno.

Mluvčí magistrátu Jiří Wolf si za rozhodnutím magistrátu zrušit stání na Staroměstském náměstí stojí. Taxikáři si tam účtovali 99 korun za kilometr, tedy zhruba trojnásobek regulovaného jízdného.

Přečtěte si také:
Taxikáři se v centru Prahy poprali se strážníky
Pražští taxikáři se chtějí obrátit k Evropskému soudu

Denisa Jeřábková, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme