Policie obvinila vedoucí obchodu Julia Meinla

Za prodej prošlých potravin v supermarketech padlo první obvinění. Policisté obvinili jednu z vedoucích prodejny Julius Meinl na Lannově třídě v Českých Budějovicích z trestného činu ohrožení zdraví závadnými potravinami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Julius Meinl končí | Foto: Jan Rosenauer

Žena v několika případech nařídila personálu, aby okrajoval staré a plesnivé potraviny, omýval je v octové vodě a dál prodával. Sama pak do prodeje vracela prošlé maso, u kterého změnila etikety se spotřební lhůtou.

Neobvyklé praktiky v obchodě odhalila koncem září Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Inspektoři zjistili, že prodavačky v lahůdkách musely omývat ve slané nebo octové vodě plesnivé uzeniny a sýry. Pak je potíraly olejem, aby vypadaly čerstvě.

Společnost Julius Meinl v České republice kvůli silnému konkurenčnímu boji končí. Celkem 67 jejích prodejen koupí firma Ahold, provozující v Česku síť supermarketů Albert a hypermarketů Hypernova.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme