Policie obvinila z vydírání tři desítky zaměstnanců společnosti ČEZ Měření

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu obvinil dvaatřicet zaměstnanců společnosti ČEZ Měření z vydírání. Toho se měli dopustit při jednání s klienty, které firma viní z neoprávněných odběrů elektřiny. Obvinění údajně vstupovali bez povolení na pozemky odběratelů a nutili je k zaplacení vysokých částek. ČEZ však za svými zaměstnanci stojí a obvinění odmítá.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektrické vedení

Elektrické vedení | Foto: ČEZ

Podrobnosti vyšetřování řekl Radiožurnálu mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták: "Detektivové našeho útvaru obvinili celkem 32 osob, a to z trestného činu vydírání spáchaného formou spolupachatelství. Při domovních prohlídkách byly nalezeny součásti uniforem Policie České republiky. V jednom případě se dokonce jednalo o kompletní pracovní uniformu."

Všichni obvinění jsou podle Hantáka v současné době stíháni na svobodě. "V případě prokázání viny, podle konkrétního podílu na trestné činnosti, jim hrozí až dvanáctiletý trest odnětí svobody," dodal mluvčí.

ČEZ ale zaměstnance už prověřoval a nenašel žádné pochybení. Radiožurnálu to řekl mluvčí ČEZu Ladislav Kříž:

"Chápeme, že policie musí prošetřit všechna oznámení. Věříme však, že naši pracovníci budou očištěni a policie se soustředí na zloděje elektřiny a ne na ty, kdo se snaží krádežím bránit. Dosavadní šetření nikdy nesignalizovala jakákoliv pochybení. Pracovní postupy našich specialistů jsou plně v souladu se všemi zákony."

Sporu jsme se podrobně věnovali v Radiofóru. Záznam pořadu nabízíme v RÁDIU NA PŘÁNÍ!

Tereza Janouškovcová Bartůňková, Katarína Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme