Policie obvinila za pobodání dětí v Ostravě jen jednoho mladíka

Policisté pustili na svobodu mladíka, kterého původně zatkli v kauze pobodaných dětí v Ostravě. Jeho kamaráda obvinili z pokusu o vraždu. Násilník spolu s komplicem zaútočil přímo na ulici na tři chlapce ve věku devět až 14 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místo útoku v Ostravě-Zábřehu | Zdroj: ČTK

Policejní komisařka Darina Majková Českému rozhlasu potvrdila, že šestnáctiletý mladík, který v Ostravě pobodal na ulici tři bezbranné děti, čelí obvinění z pokusu vraždy. Policie podá státnímu zástupci návrh na jeho vzetí do vazby.

Jeho stejně starého kamaráda, který u útoku měl být, policie pustila na svobodu a trestní stíhání nezahájila, mladíka ale stále prověřuje. Majková neuměla tento postup zdůvodnit.

„Na základě rozhodnutí krajského státního zástupce jsme postupovali v souladu s jeho rozhodnutím. Je to pro nás prioritní případ a intenzivně na něm pracujeme. Je sestaven speciální tým nejlepších pracovníků,“ uvedla Majková s tím, že se stále nepodařilo najít útočnou zbraň.

Starosta městské části Ostrava-Jih Karel Sibinský chce ještě dnes jednat s vedením městské policie o zvýšení bezpečnosti na sídlišti. Například hřiště by měl nově kontrolovat hlídač.

„Musíme změnit režim, protože to nejde, aby k něčemu takovému docházelo. Pravděpodobně si budeme muset ve spolupráci s občany vytipovat lidi, kteří budou mít kompetenci vykázat nezletilce nebo zavolat městskou policii. Máme z řad občanů dost nabídek,“ řekl starosta.

Andrea Brtníková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme