Policie obvinila za popálení holčičky ředitelku a dvě učitelky

Z nedbalosti obvinila policie ředitelku a dvě učitelky z mateřské školy v Koryčanské ulici v Praze 8. Nesou podle ní hlavní vinu na těžkém popálení šestileté holčičky. V případě uznání viny jim hrozí až pět let vězení nebo peněžitý trest

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oheň | Foto: HOŘÁNEK A BRATR ATELIER PRAHA

Neštěstí se stalo koncem dubna při hře v budově školky. Podle některých médií si děti hrály na čarodějnice a na dívce zřejmě vzplály šaty od svíček.

Učitelé i přítomní rodiče se sice dívku okamžitě snažili uhasit, přesto utrpěla popáleniny druhého až třetího stupně a 26 procentech těla. Po dvou měsících je stále v nemocnici.

Podle mluvčího vinohradské nemocnice měla dívka postiženou hlavu, krk, jednu paži, ruce, záda a hýždě. Oheň dívce popálil také obličej, toto poranění by však nemělo být vážné a mohlo by se zhojit bez následků.

Podle trestního zákona je trojice žen obviněna z nedbalostního ublížení na zdraví, protože porušila důležitou povinnost vyplývající z jejich zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce. Státní zástupkyně nyní čeká, zda obviněné ženy nevyužijí práva podat stížnost proti svému stíhání.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme