Šéf prezidentovy ochranky i jeho náměstek dostali pokutu za oslavu na střeše Arcibiskupského paláce

Pokuta. S takovým trestem odešel šéf prezidentovy ochranky Martin Baláž i jeho náměstek Radim Kincl. Oba se před dvěma týdny zúčastnili oslavy na střeše Arcibiskupského paláce. Podle Policejního prezidia šlo o pracovní návštěvu, ani jeden ale neměl nasazený respirátor. „Byli shledáni vinnými ze spáchání přestupku,“ řekla serveru iROZHLAS.cz mluvčí prezidia Kateřina Rendlová.

Původní zpráva Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Arcibiskupský palác stojí hned vedle Pražského hradu (archivní foto)

Setkáním na Hradčanském náměstí prověřuje kvůli možnému nerespektování vládních opatření také pražská policie. Z její strany zatím nepřišel žádný posun. Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

V pondělí 26. dubna oslavil kardinál Dominik Duka 78. narozeniny. Den na to se na střeše Arcibiskupského paláce v Praze konal večírek, jehož se zúčastnil například Dukův sekretář Vojtěch Mátl nebo Zdeněk Bergman, majitel společnosti Pražské Benátky, jak informoval Blesk.cz.

V Arcibiskupském paláci se slavilo. Proti šéfovi Hradní stráže a ochrany prezidenta začalo kárné řízení

Číst článek

Vysoce postavené zástupce tam ale měla i prezidentská ochranka. Kromě jejího šéfa Martina Baláže se na akci dostavil i jeho náměstek Radim Kincl.

Prezidentovi ochránci tam byli podle mluvčí Policejního prezidia Kateřiny Rendlové pracovně. Ani jeden z nich ale neměl nasazený respirátor, proto se proti nim rozjelo kárné řízení. 

„Kázeňské řízení už proběhlo a bylo ukončené. Oba pánové byli shledáni vinnými ze spáchání přestupku a byl jim uložen peněžitý trest,“ řekla serveru iROZHLAS.cz Rendlová.

Výši trestu nicméně nechtěla komentovat. „To nikdy v kázeňském řízení neříkáme. Byla jim uložena sankce podle zákona,“ dodala mluvčí.

Policejní prezidium: Šéf útvaru pro ochranu prezidenta byl na arcibiskupství se souhlasem nadřízených

Číst článek

Kárné řízení se vede i proti dalšímu účastníkovi večírku – veliteli Hradní stráže Jaroslavu Ackermannovi.

Setkání na Hradčanském náměstí prověřuje kvůli možnému nerespektování vládních opatření také pražská policie. Z její strany zatím nepřišel žádný posun. „Stále to prověřujeme,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Podobnou záležitost řešila policie v lednu. V teplickém hotelu Prince de Ligne tehdy slavil narozeniny jeho majitel – bývalý vlivný politik ČSSD Petr Benda. Oslavy se účastnil mimo jiné liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák, kterého kvůli tomu policejní prezident Jan Švejdar odvolal z funkce. Na oslavě byli také bývalý premiér Jiří Paroubek, šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička či místopředseda Rady České televize Jiří Šlégr.

Martin Štorkán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme