Policie odhalila profesionální výrobnu napodobenin léků a anabolik

Národní protidrogová centrála odhalila v Babicích u Říčan továrnu na výrobu napodobenin léků a anabolik. Organizovaná skupina složená z jednoho Turka a dvou Čechů vyvážela zboží do Švédska, Španělska, Británie a Německa. Všichni tři podezřelí jsou ve vazbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní páska

Šéf protidrogové centrály Jiří Komorous, který dnes definitivně potvrdil svůj odchod z funkce, řekl, že skupinu vedl muž turecké národnosti. Dodal také, že podle zkoumání specialistů z kriminalistického ústavu se v tomto případě jednalo o profesionální velkovýrobu. Složení falzifikátů bylo velmi podobné originálům, falešná anabolika bylo velmi obtížné rozeznat.

K samotnému zásahu Komorous uvedl, že probíhal ve dvou hlavních objektech. "V Babicích u Říčan, kde byla ta továrna, a v Jírnech u Počernic. Ten princip byl poměrně jednoduchý - on si najímal expediční firmy, které na základě falešných nákladních dokladů tyto zásilky exportovaly z našeho území do zahraničí," řekl Komorous. Zásilky putovaly hlavně do Švédka, Velké Británie, Španělska a Německa.

Jiří Komorous také vysvětlil, proč si pachatelé vybrali jako místo podnikání právě Českou republiku: "V kontextu se současnou právní úpravou České republiky v oblasti anabolických steroidů, respektive vzhledem k neexistenci trestněprávního postihu, je zřejmé, že pachatelé tento právní stav pro svoji činnost využili."

Do akce Sword se zapojily desítky českých i zahraničních policistů. Zadrželi celkem čtyři velké zásilky anabolik v hodnotě několika desítek milionů korun. Policie pachatele obvinila mimo jiné ze zločinného spolčení.

Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme