Policie odložila kauzu dálnice D47

Za předloňské rozhodnutí vlády expremiéra Miloše Zemana udělit zakázku na výstavbu dálnice D47 konsorciu Housing and Construction bez výběrového řízení policie nikoho neobviní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výstavba dálnice

Podle mluvčího pražského vrchního státního zastupitelství policie případ odložila, protože nebyl spáchán trestný čin. Protikorupční služba policie zkoumala, jestli rozhodnutí Zemanovy vlády zadat zakázku H&C neprovázely úplatky.

Špidlova vláda loni rozhodla, že dohodu se společností H&C vypoví a projekt bude realizovat sama. Dálnice by tak měla být hotová rychleji a levněji.

Celá 80kilometrová dálnice D47 z Lipníka přes Ostravu do Polska by měla být v provozu do listopadu 2008. Rozhodla o tom vláda, když schválila závazný časový rozpis výstavby. Stavba dálnice by neměla stát více než 80 miliard korun.

Vláda koncem března roku 2003 rozhodla vypovědět dohodu o stavbě s izraelskou společností Housing and Construction s tím, že dálnici postaví sama. Projekt by měl vyjít o 40 miliard levněji a doba zprovoznění se má zkrátit o jeden rok.

Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme