Policie odložila případ podnikatele, který nabízel vrácení zabavených řidičáků

Podnikatel, který pomáhal pirátům silnic získat zpět zabavené řidičské průkazy, trest nedostane. Policie jeho případ po téměř ročním prověřování uzavřela. Mladík ze severu Čech na internetu za peníze nabízel, že do deseti dnů zařídí vrácení průkazu. A to i lidem, kteří řídili třeba opilí nebo pod vlivem drog.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidičský průkaz (ilustrační foto) | Foto: Alena Palečková

„Když je někdo řidič kamionu, ta práce ho živí a nadýchá za jedno pivo, tak takový člověk na silnici může být,“ obhajuje se Dominik Křepelka. Policie jeho podnikání prověřovala téměř rok.

„Nebylo zjištěno, že by svou činnost provozoval soustavně. Nebyly důvody k zahájení trestního řízení,“ říká děčínský státní zástupce Petr Minich.

S tím nesouhlasí Česká advokátní komora. Právě ona na Křepelku loni po upozornění Českého rozhlasu podala trestní oznámení pro neoprávněné poskytování právních služeb. Podle mluvčí Ivy Chaloupkové policie podobných případů už odložila více. Přitom jich stále přibývá.

„Budeme asi nuceni hledat legislativní cestu. Jestli by změna trestního zákoníku nebyla silnějším nástrojem,“ uvažuje Chaloupková.

Web nabízející vracení zabavených řidičských průkazů funguje dál. Křepelka tvrdí, že firmu prodal. Advokáti ji tak znovu prověří.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme