Policie odložila případ zmizelé Michaely M. Za pachatele má partnera její matky

Policie odložila případ Michaely M. z Ústí nad Labem, což ale neznamená, že by na něm přestala úplně pracovat. Školačka zmizela 11. ledna, měsíc a půl před svými třináctými narozeninami. Novinářům to v pátek řekl náměstek krajského policejního ředitele Zbyněk Dvořák.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie pátrá po Michaele M. od poloviny ledna 2017. | Foto: Policie ČR | Zdroj: Policie ČR

Kriminalisté z podílu na dívčině zmizení podezřívali partnera její matky, který na konci ledna spáchal sebevraždu. V pátek uvedli, že by v případě dostatku důkazů obvinili osobu rodině blízkou. Jiného podezřelého nemají.

Dívka stále zůstává v databázi pohřešovaných v kategorii Dítě v ohrožení. Na základě nových podnětů od veřejnosti policie pokračuje v pátrání po dívence, kterou však považuje za mrtvou.

Dívka zmizela 11. ledna, kdy nedorazila do školy. Od počátku policie pracovala s verzemi, že školačka odešla sama, nebo se stala obětí závažného trestného činu. Při vyšetřování se přiklonila k druhé variantě.

Jak v červenci zrekonstruoval server iROZHLAS.cz, policie nejspíš od začátku při pátrání po pohřešované Michaele M. pracovala pouze s jednou vyšetřovací verzí. Pachatelem únosu dívky byl nejpravděpodobněji právě Otakar S.

„Pohřešovaná s ním odešla dobrovolně, buď pod nějakou legendou, nebo protože spolu byli domluvení a během únosu došlo k nešťastné události, která vedla k její smrti (například hádka, předávkování léky),“ stojí v policejních dokumentech.

Otakar S. byl v případu zmizení třináctileté Michaely M. hlavní podezřelý. Na konci ledna se oběsil. | Foto: Facebook | Zdroj: Facebook

„Tělo se nachází ukryté na trase Plzeň – Ústí nad Labem. Zbavil se ho do prvního výslechu, tedy do 12. ledna 3.15 hodin,“ konstatuje dokument.

Jak sami ve vyhodnocení kriminalisté připouští, získali pouze sérii indicií a nepřímých důkazů, které se navíc nespojily v dokonalý řetězec. Přímý důkaz jim prý chyběl. Což se s největší pravděpodobností nezmění, dokud nenaleznou tělo Michaely M.

Server iROZHLAS.cz zrekonstroval časovou osu případu zmizelé Michaely:

ČTK, Hana Mazancová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme