Policie odložila případ zmizelé Michaely M. Za pachatele má partnera její matky

Policie odložila případ Michaely M. z Ústí nad Labem, což ale neznamená, že by na něm přestala úplně pracovat. Školačka zmizela 11. ledna, měsíc a půl před svými třináctými narozeninami. Novinářům to v pátek řekl náměstek krajského policejního ředitele Zbyněk Dvořák.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie pátrá po Michaele M. od poloviny ledna 2017. | Foto: Policie ČR | Zdroj: Policie ČR

Kriminalisté z podílu na dívčině zmizení podezřívali partnera její matky, který na konci ledna spáchal sebevraždu. V pátek uvedli, že by v případě dostatku důkazů obvinili osobu rodině blízkou. Jiného podezřelého nemají.

Dívka stále zůstává v databázi pohřešovaných v kategorii Dítě v ohrožení. Na základě nových podnětů od veřejnosti policie pokračuje v pátrání po dívence, kterou však považuje za mrtvou.

Dívka zmizela 11. ledna, kdy nedorazila do školy. Od počátku policie pracovala s verzemi, že školačka odešla sama, nebo se stala obětí závažného trestného činu. Při vyšetřování se přiklonila k druhé variantě.

Jak v červenci zrekonstruoval server iROZHLAS.cz, policie nejspíš od začátku při pátrání po pohřešované Michaele M. pracovala pouze s jednou vyšetřovací verzí. Pachatelem únosu dívky byl nejpravděpodobněji právě Otakar S.

„Pohřešovaná s ním odešla dobrovolně, buď pod nějakou legendou, nebo protože spolu byli domluvení a během únosu došlo k nešťastné události, která vedla k její smrti (například hádka, předávkování léky),“ stojí v policejních dokumentech.

Otakar S. byl v případu zmizení třináctileté Michaely M. hlavní podezřelý. Na konci ledna se oběsil. | Foto: Facebook | Zdroj: Facebook

„Tělo se nachází ukryté na trase Plzeň – Ústí nad Labem. Zbavil se ho do prvního výslechu, tedy do 12. ledna 3.15 hodin,“ konstatuje dokument.

Jak sami ve vyhodnocení kriminalisté připouští, získali pouze sérii indicií a nepřímých důkazů, které se navíc nespojily v dokonalý řetězec. Přímý důkaz jim prý chyběl. Což se s největší pravděpodobností nezmění, dokud nenaleznou tělo Michaely M.

Server iROZHLAS.cz zrekonstroval časovou osu případu zmizelé Michaely:

ČTK, Hana Mazancová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme