Policie odložila trestní oznámení na centrum Aktip, které radilo pacientům léčit rakovinu milencem

Podle kriminalistů nic nenasvědčuje tomu, že by někdo spáchal trestný čin. Jejich rozhodnutí ještě posoudí státní zástupkyně, která si vyžádala spis ke kontrole. O metodách institutu v minulosti informovala Česká televize v televizním dokumentu Obchod se zdravím.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vedoucí poradenského centra Aktip Jarmila Klímová

Vedoucí poradenského centra Aktip Jarmila Klímová | Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Věc byla uložena bez dalšího opatření. Policejní orgán vyhodnotil podání a dospěl k závěru, že z jeho obsahu není možné dovodit skutečnosti, které by zakládaly podezření z trestného činu, jež by bylo odůvodněné konkrétními okolnostmi. Ve věci si vyžádám spis k přezkumu tohoto postupu,“ sdělila státní zástupkyně Simona Krupová z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 České televizi.

Lze ‚vykadit‘ rakovinu? ‚Ano, ale společnost ještě není připravená,‘ říká šéfka centra Aktip. Vadí jí film ČT

Číst článek

S rozhodnutím policie nesouhlasí spolek Kverulant, který v červnu podal na Aktip trestní oznámení. Jeho ředitel Vojtěch Razima potvrdil, že proti závěrům policie podali stížnost.

Celou kauzu odstartoval dokument České televize Obchod se zdravím, který byl odvysílaný v květnu tohoto roku a zachytil skrytou kamerou „léčebné metody“ centra Aktip. „Dozvěděla jsem se, že jsem anděl, hrozí mi rakovina a mozková obrna. A psycholožka mi jako řešení nabídla, ať si najdu milence, nebo ať podstoupím detoxikaci, po které lze rakovinu doslova vykadit,“ uvedla herečka Ivana Lokajová, která se skrytými kamerami jako pacientka centrum navštěvovala.

Vedoucí institutu Jarmila Klímová v rozhovoru pro server iROZHLAS.cz v květnu: „Vnímám ho (dokument ČT) jako velice tendenční, velice zmanipulovaný, s naprosto jednoznačným cílem nás poškodit, protože všechna vyjádření terapeutů, která tam byla uvedena, jsou jednoznačně účelově sestříhaná, aby to vyznělo jako nevěrohodné zpovědi neprofesionálních lidí.“ 

dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme