Policie odložila trestní oznámení Respektu i vlády

Policie odložila jak trestní oznámení týdeníku Respekt na premiéra Miloše Zemana, tak trestní oznámení vlády na šéfredaktora Respektu Petra Holuba za článek o korupčním chování kabinetu. Dospěla totiž k závěru, že ani v jednom případě neexistuje podezření ze spáchání trestného činu. Holub Radiožurnálu řekl, že chce proti rozhodnutí podat stížnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Respekt

Ministři podali loni na podzim trestní oznámení na šéfredaktora Petra Holuba kvůli jeho článku o korupčním chování vlády. Respekt reagoval trestním oznámením na premiéra Miloše Zemana pro podezření z podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Podle policistů ale ani v jednom případě neexistuje podezření ze spáchání trestného činu. Příslušní státní zástupci mohou případně verdikt zrušit, poškození proti němu mohou podat stížnost.

Šéfredaktor Respektu Petr Holub chce proti tomuto rozhodnutí podat stížnost. "Respekt si proti rozhodnutí policie určitě stěžovat bude na Státním zastupitelství pro Prahu 1," potvrdil Radiožurnálu.

Podle Holuba policisté neodpovídají na největší výtky, které vznesl proti výrokům Miloše Zemana, konkrétně tu, že útočí na ústavní práva novinářů. "Tím právem je svoboda projevu. Protože paragraf, podle kterého jsem navrhl žalobu, je nejbližší ochraně tohoto ústavního práva, tak podle mě policie měla skutečně žalobu podat," domnívá se Holub.

Lenka Šumová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme