Policie odvezla část materiálu z muničního skladu ve Slatině

Muniční sklad u Vysokého Mýta opustila první várka munice. Policisté ji zajistili během soudně nařízených domovních prohlídek v budovách majitele firmy Multiagro Martina Rudolfa. Policie našla ve Slatině stovky tun nelegálně uskladněných zbraní a výbušnin. Jakou část z nich převezla a kam, ale policie odmítla upřesnit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté zasahují u domu majitele skladu výbušnin | Foto: Ondřej Wolf

Prohlídka probíhala celé dnešní odpoledne, policie ale nechtěla její výsledky nijak komentovat.

Majitel muničního skladu Martin Rudolf novinářům ale řekl, že domovní prohlídka nic závadného neobjevila. Na žádné pochybení nenarazila a podle Rudolfa je vše v pořádku.

Kontroloři dnes také byli u jednoho z muničního skladu, kde jsou uložené výbušniny. Podle majitele firmy však nejde o civilní nálože, klasické výbušniny, ale o třaskaviny do vojenské munice typu bleskovice a tzv. táhlých kumulativních náloží, na které má firma údajně licenci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Muniční sklad u Vysokého Mýta opustila první várka munice. Byl u toho i reportér Ondřej Wolf

Na místě byl speciální nákladní vůz, který zajištěné výbušniny odvezl. Policie však zatím tají, kam.

„V tuto chvíli nebudeme konkretizovat dílčí úkony trestního řízení, ani to, co jsme zajistili na místě,“ uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

„Zabezpečené věci budou převezeny tak, jak mají být převezeny v souladu se zákonem. Z taktických důvodů ani nebudeme sdělovat, kam budeme zajištěný materiál převážet.“

Policejní prohlídky potrvají ve Slatině i v příštích dnech. Úřady ubezpečují, že bezprostřední nebezpečí lidem v okolí nehrozí.

Policie prohledává muniční sklad ve Slatině i dům majitele firmy

Číst článek

Majitel firmy Multiagro Martin Rudolf odmítá spekulace, že v areálu ve Slatině jsou palety s trhavinou semtex. Českému rozhlasu sice potvrdil, že tam je asi 50 kilogramů semtexu V10, ale jako běžná součást vojenského materiálu, nikoli jako samostatná trhavina.

Martin Rudolf tvrdí, že původní spekulace o paletách se semtexem jsou nedorozumění.

Kriminalisté prohledávají dům majitele muničního skladu ve Slatině | Foto: Ondřej Wolf

Zvětšit mapu

mkp, Ondřej Wolf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme