Policisté hledají svědkyni z Ostravy. Žena uskakovala před zdrogovaným řidičem v Novinářské ulici

Policisté hledají svědky nebezpečné jízdy zdrogovaného třiatřicetiletého řidiče, kterého pronásledovali v pondělí večer Ostravou a několikrát po něm také vystřelili. Rádi by mluvili především se ženou, která stála krátce po 21.00 v prostoru zastávky Sídliště Fifejdy v Novinářské ulici a řidič ji svou jízdou zřejmě ohrozil. V pátek to sdělila policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidič v pondělí několikrát s vypnutými světly projel na červenou, vjel na chodník, přičemž na zastávce stojící žena zřejmě musela uskočit. Řidič vjížděl do protisměru a pokusil se také najet na policistu, který uskočil a několikrát po něm vystřelil.

Pražští policisté loni řešili nejméně trestných činů od roku 1991, převažovaly krádeže

Číst článek

Muže nakonec zastavila až dopravní značka, do které narazil. Následná orientační zkouška na přítomnost drog byla u řidiče pozitivní. Byl pod vlivem pervitinu.

Policie ho nyní stíhá pro krádež, porušování domovní svobody, neoprávněné užívání cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, násilí proti úřední osobě. Je podezřelý, že auto spolu s dalšími věcmi ukradl minulý týden v Jeseníku.

Policie navíc zjistila, že po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání kvůli podezření z majetkové trestné činnosti na Pardubicku. V minulosti už byl více než desetkrát trestán, v současnosti je v podmínce a má do roku 2020 zakázáno řízení. Soud ho vzal do vazby.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme