Policie ověřuje totožnost vraha z pražského metra

Pachatel páteční vraždy policisty v pražském metru na stanici Muzeum řekl kriminalistům své příjmení. Podle informací Radiožurnálu je útočník z Moskvy a jmenuje se Starkov. Policie nyní prověřuje, zda je toto jméno pravé nebo vymyšlené.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

muž obviněný z vraždy v metru | Foto: ČTK

Tuto informaci potvrdil pražský policejní ředitel Radislav Charvát. Podle něho pachatel uvedl příjmení, které policie momentálně ověřuje. Obviněný s policií komunikuje, nikoli ale tak, jak by vyšetřovatelé potřebovali. Charvát zdůraznil, že případ je neustále vyšetřován a podle jeho názoru zasahující policista postupoval správně.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Charvát: Policista patrně postupoval správně

Pachatel ke svému činu plně doznal, motiv jednání ale vyšetřovatelům stále nesdělil. Útočník, rusky mluvící cizinec ve věku 50 až 56 let, nožem zabil policistu a vážně pobodal cestujícího, když bezprostředně před činem vhodil do kolejiště metra výbušninu. Nyní je obviněn z trestných činů vraždy, pokusu o vraždu a obecného ohrožení. Podle náměstka ředitele pražské policie Miroslava Platila cizinec zřejmě už delší dobu žil v Česku. V době činu prý nebyl výrazně opilý. Obviněný bude také podroben psychiatrickému vyšetření.

Policejní ředitel Radislav Charvát vytvořil zvláštní komisi, která prověří postup policistů při zásahu proti vraždícímu cizinci. Charvát také navrhne policejnímu prezidentovi, aby policisté dostali ještě některé další zbraně a tělové vesty, které zabraňují útokům s nožem. Do roku 2003 by se měl také zdvojnásobit počet jak městských strážníků, tak i policistů, kteří slouží v pražském metru. Podle radního Rudolfa Blažka, který má nastarosti bezpečnost v Praze, by v metru mělo sloužit minimálně 200 policistů a strážníků.

Milan Kopp, Marika Táborská, Martin Hromádka, Patrik Kaizr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme