Policie dopadla třetího pachatele podezřelého z vloupání na Třebíčsku. Při útěku muži stříleli

Policie zadržela třetího člověka podezřelého z vloupání do garáže u hájenky a střelby na Třebíčsku. Společně s dalšími dvěma pachateli z místa ujeli. První dva muže zadržela policie ve čtvrtek v podvečer.

Třebíč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Trojice, kterou při krádeži přistihl majitel domu, se snažila ujet. Při útěku stříleli, nikdo nebyl zraněn. Ve čtvrtek odpoledne po nich začali pátrat policisté z Vysočiny a Jihomoravského kraje. Dopadli je na Žďársku.

Policie našla stříbrný Ford Focus. Zadržela i dva ze tří mužů, kteří na Třebíčsku stříleli

Číst článek

„Do garáže vnikli po odstranění visacího zámku petlice, která zajišťovala vstupní vrata. Zevnitř odcizili kompresor a různé nářadí,“ uvedla mluvčí. Jakmile je majitel přistihl, nasedli do připraveného auta a snažili se ujet. Majitel jel za nimi.

Střelba při útěku

Pachatelé při útěku stříleli z blíže nezjištěné zbraně. „Do jízdní dráhy vozidla, které je pronásledovalo, vhazovali různé předměty zřejmě pocházející z krádeže,“ řekla Čírtková. Zda střílel i majitel kradených věcí či zda byla použitá zbraň držena legálně, mluvčí nekomentovala.

Při hledání vozu se policie obrátila s žádostí o informace na veřejnost. Lidé se ale posádku neměli snažit zastavit. „Byli ozbrojeni, proto jsme vydali naléhavou výzvu s cílem co nejdřív vozidlo s podezřelými osobami zadržet,“ řekla už dříve Čírtková. Vůz bez registračních značek našla policie na Žďársku. V domě nedaleko odtud pak zadržela dva lidi.

Při páchání tr. činnosti majetkového charakteru došlo dnes ve 14.20 na Třebíčsku ke střelbě. Nikdo nebyl zraněn. Pachatelé ujeli ve vozidle Ford Focus. Děkujeme veřejnosti za pomoc při pátrání po autě a posádce. Nyní stále prověřujeme, kolik osob ve vozidle cestovalo.

18:38 – 12. 12. 2019

6 44

„V objektu byla provedena důkladná domovní prohlídka. Kriminalistům se dalším šetřením podařilo zjistit, že se na trestné činnosti na Třebíčsku skutečně podíleli tři muži a všechny se podařilo zadržet,“ uvedla Čírtková. Okolnosti zadržení třetího člověka v pátek neupřesnila.

Případ vyšetřují třebíčští kriminalisté.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme