Policie našla dezorientovaného a nesvéprávného muže z Děčínska v Německu

Policii se v neděli podvečer podařilo nalézt osmatřicetiletého muže ze Šluknova na Děčínsku. Po nesvéprávném muži pátrala policie od soboty, protože se neorientuje v čase a prostoru a mohl být v ohrožení života. Muže objevili němečtí policisté v Německu, našli ho několik kilometrů od hranic na autobusové zastávce, řekla krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Děčín (Aktualizováno: 17:48 11. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děčínští policisté pátrají po osmatřicetiletém nesvéprávném muži ze Šluknova. | Foto: Policie ČR | Zdroj: Policie ČR

Čeněk Růžička odešel v sobotu kolem 12. hodiny z chráněného bydlení ve Šluknově. Naposledy byl viděn kolem 15.30 na silnici ze Šluknova na Rožany. S ohledem na to, že muž je nesvéprávný a teploty se pohybují kolem nuly, může být podle policie ohrožen na životě.

„Pohřešovaný je nesvéprávný, bez orientace v čase a prostoru. Pro své okolí není nebezpečný,“ uvedla Hyšplerová.

Pohřešovaný muž je 170 až 175 centimetrů vysoký, střední postavy, má krátké rozcuchané černé vlasy a černé oči. Na sobě měl fialovou zimní bundu a černé tepláky, na zádech černý batoh. Jakékoli informace přijme policie na tísňové lince 158.

rez, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme