Finsko 3:0 Česko

Policie pátrá po odsouzeném exposlanci Wolfovi. Stále nenastoupil do vězení

Ostravský soudce dnes vydal příkaz k dodání odsouzeného exposlance ČSSD Petra Wolfa do vězení. Má tam strávit šest let za zneužití milionových dotací. Po pravomocném rozsudku se někdejší politik a docent na vysoké škole nástupu do výkonu trestu vyhýbá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exposlanec Petr Wolf s manželkou Hanou u ostravského krajského soudu | Zdroj: ČTK

Policistům se zatím nepodařilo Wolfovi doručit výzvu k nástupu do vězení. Pokoušeli se o to v místě Wolfova bydliště jak v dopoledních, tak odpoledních hodinách. Jedna z obyvatelek domu jim sdělila, že bývalého poslance neviděla už čtyři měsíce.

S médii bývalý poslanec ČSSD Petr Wolf komunikuje jen prostřednictvím svého webu. Komentář zatím žádný nezveřejnil.

Wolf před pár dny zaslal soudu žádost o měsíčním odložení nástupu do vězení. To soudce odmítl s tím, že na zařízení svých osobních a pracovních věcí měl času dost. Odvolací Vrchní soud v Olomouci totiž verdikt vynesl už loni v polovině října. Exposlanci uložil šest let místo původních pěti a pokutu pět milionů. Spolu s exposlancem potrestal také jeho manželku, které vyměřil tříletou podmínku a milionovou pokutu.

Kauza Wolf začala před osmi lety. Tehdy měl obžalovaný vylákat z ministerstva životního prostředí milionové dotace na odborné studie. Třeba o vztahu mezi životním prostředím a ekonomickým rozvojem nebo o využití pneumatik.

Petr Wolf od počátku vyšetřování vinu odmítá a tvrdí, že kauza má politické pozadí.

Andrea Čánová, Matěj Skalický, Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme