Řídil auto se syrskými uprchlíky, havaroval a utekl. Policie zadržela řidiče vozu, který boural na Děčínsku

Policie zadržela řidiče, který s autem plným Syřanů překročil hranici z Německa do České republiky v Ústeckém kraji poté, co nerespektoval výzvy k zastavení. Třicetiletý řidič na Děčínsku v pondělí pozdě večer havaroval, z místa nehody utekl. Zraněno bylo osm lidí včetně dvou malých dětí. Informovala o tom mluvčí policie Veronika Hyšplerová. Po muži pátraly desítky policistů a psovodi.

Děčín/Jílové/Ústí nad Labem/Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní nehoda, ilustrační foto

Ve vozidle zůstalo osm zraněných včetně dvou dětí (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Severočeští policisté dostali přes operační středisko v Petrovicích na Ústecku zprávu o pátrání po vozidle Škoda Octavia, které v obci Schmilka v Německu nereagovalo na výzvy k zastavení pracovníků celní správy a ujelo do České republiky.

Z uprchlíka expertem na migraci. ‚V Aleppu jsem zapomněl, že existuje elektřina a tekoucí voda,‘ říká

Číst článek

Hlídka děčínských policistů si uvedeného vozidla všimla v Teplické ulici v Děčíně. Řidič opětovně nereagoval na výzvy k zastavení a ujížděl směrem na obec Jílové, po několika kilometrech havaroval a z místa utekl.

Ve vozidle zůstalo osm zraněných včetně dvou dětí, které musely být následně převezeny do nemocnic v Ústí nad Labem a Děčíně.

Krize na bělorusko-polské hranici podle armády sílí. O přechod usilují tisíce lidí, zapojují se i Wagnerovci

Číst článek

Dvě nezletilé osoby a jednoho dospělého záchranka převezla s lehkými zraněními do děčínské nemocnice ke kontrolnímu vyšetření. Tři osoby s vážným poraněním a dvě s lehčím záchranáři odvezli do nemocnice v Ústí nad Labem. Oznámil to mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník.

Do pátrací akce se zapojily desítky policistů ze speciální pořádkové jednotky a psovodi. Řidič je podezřelý z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice a ublížení na zdraví z nedbalosti, uvedla Hyšplerová.

Se zajištěnými cizinci se povede správní řízení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme