Policie pátrá po vrahovi devítileté dívky z Klášterce nad Ohří

Policie hledá vraha devítileté dívky z Klášterce nad Ohří. Po dívce pátraly desítky hasičů i policistů od úterního odpoledne, kdy se nevrátila ze školy domů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klášterec nad Ohří. U základní školy, kterou dívka navštěvovala, se večer sešlo několik set lidí. Na místě zapalovali svíčky a pokládali květiny | Zdroj: ČTK

„V současné chvíli mohu potvrdit, že během pátrací akce v odpoledních hodinách bylo nalezeno tělo dítěte ženského pohlaví,“ vyslovila policejní mluvčí Alena Bartošová větu, kterou si nikdo nepřál slyšet.

Večer už měli kriminalisté v čele s vyšetřovatelem Martinem Charvátem jasno:

„Můžu potvrdit, že obětí je pohřešovaná dívka. Případ si přebírá krajská kriminálka, zahájíme úkony trestního řízení ve věci vraždy a budeme pátrat po pachateli.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O vraždě 9leté dívky z Klášterce nad Ohří natáčela redaktorka Iva Zítková

Tou dobou se už před školou, kde dívku viděli svědci naposledy živou, začaly scházet desítky lidí. Při tiché pietě zapalovali svíčky. Většinou to byli rodiče nebo prarodiče dětí, kteří navštěvují stejnou školu, a dávali jasně najevo své obavy.

„Hodně rodičů teď chodí s dětmi,“ říká jedna z maminek. „Je to neštěstí. My vnučku vychováváme, o to je to horší. Ne pro nás, pro všechny lidi,“ říká muž. „Ani venku nebyla. Šly jsme spolu na řeckořímský zápas, zpátky jsme šly spolu domů. Ven jsem ji nepustila,“ popisuje paní Mečárová opatření, která okamžitě zavedla.

„Neumím si to představit, že by mně jí měl někdo jen tak sebrat. Musíte to dítě nestále upozorňovat. I tehdy, když se dítě rozčiluje, že jsem mu to říkala několikrát. I když se to bude opakovat 200krát, stále je to málo,“ dodává.

Stejný názor mají i policisté, kteří rodičům doporučují dávat na děti větší pozor. Kriminalisté teď vytváří vyšetřovací verze, které by je měly dovést k pachateli.

Klášterec nad Ohří. U základní školy, kterou dívka navštěvovala, se večer sešlo několik set lidí. Na místě zapalovali svíčky a pokládali květiny | Foto: ČTK

Iva Zítková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme