Policie našla stříbrný Ford Focus. Zadržela i dva ze tří mužů, kteří na Třebíčsku stříleli

Brněnská zásahová jednotka zadržela na Žďársku dva lidi, které policie hledala kvůli čtvrteční střelbě na Třebíčsku. Při střelbě ani policejním zásahu nebyl nikdo zraněn. Z místa ujeli stříbrným Fordem Focus. Oba jsou v policejní cele, kde budou pokračovat úkony v trestní řízení, řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Aktualizováno Třebíč (Aktualizováno: 19:01 12. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Dvojici policie dopadla v domě nedaleko místa, kde vpodvečer našla odstavené jejich auto. Že po stříbrném Fordu Focus policie pátrá, oznámila na Twitteru ve čtvrtek odpoledne. Předpokládala, že v autě jely tři osoby. Žádala veřejnost o spolupráci při hledání auta. Posádku, která byla ozbrojená, se lidé neměli snažit zastavit.

Naléhavá výzva veřejností. Pátráme po osobním vozidle Ford Focus stříbrné barvy 7B3 6121. V autě cestují zřejmě 3 muži podezřelí ze spácháni závažné tr. činnosti. Vozidlo se může pohybovat na Brněnsku ve směru od Třebíče. Volejte linku 158, posádku auta se nesnažte zadržet.

14:57 – 12. 12. 2019

204 265

„Při páchání trestné činnosti majetkového charakteru došlo ve čtvrtek kolem 14.30 ke střelbě. Při té střelbě nebyl nikdo zraněn, poté pachatelé z místa střelby ujeli,“ řekla Čírtková po 18.00. Nejprve policie okolnosti případu neupřesnila vůbec. „Byli ozbrojeni, proto jsme vydali naléhavou výzvu s cílem co nejdřív vozidlo s podezřelými osobami zadržet,“ řekla Čírtková.

Policejní opatření komplikovalo dopravu na Brněnsku. „Pokud máme někde vytipovaná vozidla a zastavujeme je, může to vést ke kolonám. Stejná situace může nastat i ve chvíli, kdy například kvůli vytipovaným autům svedeme jízdní pruhy do jednoho. Je to ale běžný postup,“ uvedl mluvčí jihomoravské policie Petr Zámečník.

Policie dál pátrá i po třetím člověku, který podle ní od střelby odjížděl. „Není důvod nepředpokládat, že by tam mohly být tři osoby,“ řekla Čírtková. Dva zadržení jsou v cele jako podezřelí ze spáchání trestného činu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme