Policie hledá muže, který na cizí doklady zneužil covidovou pomoc. Hrozí mu až osm let za mřížemi

Pražští policisté hledají muže, který si podle nich na ukradené doklady založil v bance účet, na který mu stát vyplatil skoro 20 000 korun určených jako kompenzační bonus pro podnikatele za dobu koronavirové krize. Podle policejního mluvčího Jana Daňka je podezřelý z podvodu, úvěrového podvodu a poškození cizích práv. Vzhledem k tomu, že tyto činy spáchal v době nouzového stavu, hrozí mu až osm let vězení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž si také požádal u banky o úvěr 100 000 korun, a to na cizí doklady, které patřily muži, které je společně s peněženkou postrádal od května. Krádež však neohlásil a zařídil si nové doklady.

„V polovině května jako osoba samostatně výdělečně činná v rámci covid-19 požádal o kompenzační bonus. Protože se mu zdálo, že vyplacení bonusu nějak vázne, kontaktoval finanční správu. Tam s překvapením zjistil, že mu už kompenzace ve výši 19.500 korun měla být vyplacena. O pár dní později mu domů přišla od telefonní společnosti výzva k zaplacení splátky za odebrání telefonu, který si však nekoupil,“ uvedl Daněk.

Podezřelého muže v bance zachytily kamery, záběry nyní policisté zveřejnili na webu. „Jestliže ho někdo poznává, ať se ozve na linku 158,“ dodal mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme