VIDEO: Neznámý se snažil odlákat nezletilou z dětského hřiště. Dívka si ho tajně nahrála

Pražští kriminalisté pátrají po dosud neznámém muži, který se měl minulou sobotu na dětském hřišti v Praze 9 Kyjích pokusit navázat blízký kontakt s nejméně jednou nezletilou dívkou. K události mělo dojít v sobotu 13. října kolem 10:00 na hřišti mezi ulicemi Travná a Manželů Dostálových. V sobotu o tom informovala mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hledaný muž údajně nejprve děti zpovzdálí pozoroval. Po odchodu dospělých přistoupil k jedné z dívek a snažil se s ní navázat slovní kontakt. Posléze se začal dívenky dotýkat a zval ji pod různými záminkami na procházku.

Podle Zoulové se ale dívce naštěstí podařilo muže udržet v bezpečné vzdálenosti a ten po chvíli snahy zanechal a hřiště opustil.

Policisté už přes rok pátrají po ženě z Prahy. Loni odcestovala do USA a už se nevrátila

Číst článek

"Zde je na místě vyzdvihnout duchapřítomnost dívky, která se držela s ostatními dětmi pohromadě a dokázala v nestřeženém okamžiku nenápadně muže nahrát na svůj mobilní telefon. Dívenka se posléze svěřila matce a ta kontaktovala policii," uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Po muži pátrají kriminalisté z mravnostního oddělení, kteří případ vyšetřují pro podezření z přečinu „navazování nedovoleného kontaktu s dítětem.“

Muži, kterého dívka zachytila na mobilní telefon, je kolem 30 let a hovoří špatnou češtinou s ukrajinským přízvukem. Je vysoký asi 170 až 180 cm a má krátké světlé vlasy ostříhané na ježka.

V době incidentu měl na sobě černé tričko, modré džíny a starší černé boty. Na jednom z předních zubů má defekt.

Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po podezřelém. V případě, že muže někdo pozná, má se se svým svědectvím obrátit na policii prostřednictvím tísňové linky 158.

ado Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme