VIDEO: Neznámý se snažil odlákat nezletilou z dětského hřiště. Dívka si ho tajně nahrála

Pražští kriminalisté pátrají po dosud neznámém muži, který se měl minulou sobotu na dětském hřišti v Praze 9 Kyjích pokusit navázat blízký kontakt s nejméně jednou nezletilou dívkou. K události mělo dojít v sobotu 13. října kolem 10:00 na hřišti mezi ulicemi Travná a Manželů Dostálových. V sobotu o tom informovala mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hledaný muž údajně nejprve děti zpovzdálí pozoroval. Po odchodu dospělých přistoupil k jedné z dívek a snažil se s ní navázat slovní kontakt. Posléze se začal dívenky dotýkat a zval ji pod různými záminkami na procházku.

Podle Zoulové se ale dívce naštěstí podařilo muže udržet v bezpečné vzdálenosti a ten po chvíli snahy zanechal a hřiště opustil.

Policisté už přes rok pátrají po ženě z Prahy. Loni odcestovala do USA a už se nevrátila

Číst článek

"Zde je na místě vyzdvihnout duchapřítomnost dívky, která se držela s ostatními dětmi pohromadě a dokázala v nestřeženém okamžiku nenápadně muže nahrát na svůj mobilní telefon. Dívenka se posléze svěřila matce a ta kontaktovala policii," uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Po muži pátrají kriminalisté z mravnostního oddělení, kteří případ vyšetřují pro podezření z přečinu „navazování nedovoleného kontaktu s dítětem.“

Muži, kterého dívka zachytila na mobilní telefon, je kolem 30 let a hovoří špatnou češtinou s ukrajinským přízvukem. Je vysoký asi 170 až 180 cm a má krátké světlé vlasy ostříhané na ježka.

V době incidentu měl na sobě černé tričko, modré džíny a starší černé boty. Na jednom z předních zubů má defekt.

Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po podezřelém. V případě, že muže někdo pozná, má se se svým svědectvím obrátit na policii prostřednictvím tísňové linky 158.

ado Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme