Policie pátrání po Michaele Muzikářové z Ústí možná odloží, ani po půl roce nemá stopu

Už půl roku policie pátrá po Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem. Školačka zmizela zřejmě 11. ledna, měsíc a půl před třináctými narozeninami. Detektivové nemají žádné nové informace, které by mohla zveřejnit, řekla v pondělí krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Poprvé ale naznačila, že případ by mohl být odložen.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohřešovaná Michaela M. z Ústí nad Labem. | Foto: Policie ČR

Michaela Patricie Muzikářová 11. ledna nepřišla do školy. Její matka nahlásila pohřešování tentýž den v podvečer. Žena ten den odešla ráno kolem 5.00 do práce, dívku ale nekontrolovala. Dívčin telefon byl naposledy aktivní 10. ledna večer.

Den po zmizení dívky začal na případu pracovat speciální, více než dvacetičlenný tým policistů. Kriminalisté vyslechli desítky lidí, prohlédli stovky hodin kamerových záznamů, prověřili desítky tipů od veřejnosti. Nic z toho k nalezení školačky nevedlo. Nepomohli ani speciálně vycvičení psi.

Sebevražda hlavního podezřelého

Od počátku policie pracovala se dvěma verzemi. Buď že dívka odešla z domova sama, nebo se stala obětí závažného trestného činu. "V tuto chvíli nemáme žádné nové informace, které bychom mohli veřejnosti sdělit. Na případu pohřešované Michaely Muzikářové pracuje zúžený speciální tým," uvedla Hyšplerová.

Zlomem v případu byla sebevražda partnera dívčiny matky. Právě tohoto muže považovali kriminalisté za hlavního podezřelého. Oběsil se v pronajatém bytě v obci Čeminy na Plzeňsku. Muž čelil obžalobě za pohlavní zneužívání, případ ale ústecký soud projednat nestihl.

Policie pátrá po Michaele M. od poloviny ledna 2017. | Foto: Policie ČR | Zdroj: Policie ČR

Policie se pak několikrát vydala do okolí Kralovic na severu Plzeňského kraje. V tamních lesích pátrala nejprve pořádková jednotka, později se na místo opakovaně vrátili kriminalisté se psy. Policie prohledala rovněž ústeckou skládku. Dívku ani její tělo neobjevila.

Jak vypadá pátrání po šesti měsících, není možné z oficiálních zdrojů zjistit. Policie se omezuje na stručná vyjádření o několika větách. Naznačuje ale to, že případ by mohl být odložen. "V případě, že bude případ odložen s tím, že již ve vyšetřování nedojde k žádnému posunu, tak i přesto tuto věc bude mít někdo stále na starosti a kdykoliv může dojít k jeho otevření," dodala Hyšplerová.

Matka propagovala nacismus

Rodina dívky s médii nekomunikuje. Jediný rozhovor poskytla její babička pár dnů poté, co školačka zmizela. Matku ústecký okresní soud potrestal na konci května podmínkou za propagaci nacismu. Na sociální síti Facebook, kde měla profil se jménem milenky Adolfa Hitlera Evy Braunové, opakovaně sdílela texty a fotografie s nacistickou tematikou. V roce 2010 kandidovala jako nezávislá za DSSS do Poslanecké sněmovny.

 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme