Policie pátrá po řidiči kamionu, který ohrozil vlak na přejezdu u Vladislavi. O pomoc žádá cestující

Třebíčští kriminalisté hledají cestující z vlaku, který 1. dubna ohrozil kamion na železničním přejezdu u Vladislavi. Nákladní souprava najela na přejezd v době, kdy se sklápěly závory a svítila výstražná světla. Strojvedoucí musel použít rychlobrzdu. Kamion ale stačil vycouvat a pak odjel. Jeho řidič je podezřelý z obecného ohrožení z nedbalosti. Při prokázání viny by mu hrozilo vězení až na pět let, sdělila mluvčí krajské policie Dana Čírtková.

Třebíč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlaková doprava (ilustrační foto). | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Jde o osobní vlak, který jel 1. dubna v 15.44 z Třebíče směrem na Náměšť nad Oslavou. Jelo v něm asi 15 cestujících, výpravčí a strojvedoucí. Po použití rychlobrzdy vlak zastavil asi 100 metrů za přejezdem. Nikdo nebyl zraněný, nevznikla ani hmotná škoda, uvedla mluvčí.

Po srážce nákladních vlaků na Teplicku pokračuje odklízení následků. Trasu zprůjezdní za několik dní

Číst článek

Výstražné znamení na přejezdu podle policie nerespektoval řidič soupravy složené z tahače Mercedes Benz a návěsu s polskou registrační značkou, který jel po silnici číslo 23 ve směru od Třebíče na Vladislav. Policii se ho vypátrat zatím nepodařilo. „Policisté mají k dispozici registrační značku vozidla, a proto ztotožnění řidiče bude probíhat cestou mezinárodní policejní spolupráce,“ uvedla Čírtková.

Cestující z vlaku policie žádá, aby zavolali na tísňovou linku 158 nebo na číslo 725 949 059. Napsat také mohou na e-mail: karel.vejmelka@pcr.cz

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme