Policejní prezident Tuhý vyhověl žádosti pražského ředitele Trojánka, přeložil ho na Vysočinu

Policejní prezident Tomáš Tuhý vyhověl žádosti končícího ředitele pražské policie Miloše Trojánka a od začátku června ho dosadil na dosud volné místo ředitele Krajského ředitelství policie v kraji Vysočina. Definitivnímu rozhodnutí předcházelo středeční setkání s vedením pražské policie a čtvrteční účast prezidenta Tuhého na poradě vedení ředitelství na Vysočině.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní prezident Tomáš Tuhý (uprostřed) vyhověl žádosti Miloše Trojánka (vpravo) o přeložení na Vysočinu. | Zdroj: Policie ČR

„Pan ředitel Trojánek mě informoval o osobních důvodech, které ho k tomuto kroku vedou. Plně mu rozumím, a proto jsem se rozhodl jeho žádosti vyhovět“, uvedl podle tiskové zprávy policejní prezident Tuhý.

Končí šéf pražské policie, který hájil vyšetřovatele Čapího hnízda. ‚Na vlastní žádost,‘ řekl ministr

Číst článek

„Zároveň děkuji panu řediteli za práci, kterou v barvách pražské policie odvedl – a stejně tak si vážím práce pana plukovníka Pavla Peňáze, který byl dosud pověřen vedení policie na Vysočině,“ dodal.

Trojánek pražskou policii vede od prosince 2015, do jejího čela přišel z funkce ředitele v Jihočeském kraji. V minulosti se opakovaně zastal svého podřízeného, vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo Pavla Nevtípila, proti zpochybňování jeho práce ze strany politiků včetně premiéra v demisi Andreje Babiše (hnutí ANO). Babiš je v kauze Čapí hnízdo trestně stíhaný pro podezření z dotačního podvodu.

pla, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme