Inspekce uzavřela případ policisty zásahové jednotky, který zemřel při výcviku. Pochybení nezjistila

Generální inspekce bezpečnostní sborů zjišťovala, zda v případu úmrtí policisty M. R., člena zásahové jednotky z Plzeňského kraje, nedošlo k pochybení. Muž zemřel loni v listopadu poté, co se zranil při výcviku. „Inspekce nakonec případ odložila, protože nedošlo ke spáchání trestného činu,“ sdělila serveru iROZHLAS.cz mluvčí inspekce Ivana Nguyenová. Policisté vyhlásili na pomoc jeho rodině sbírku, na účet již lidé poslali přes 364 tisíc korun.

Plzeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proti podezřelým osobám zasahovala ve spolupráci s vojáky speciální policejní jednotka

„Za poslední dobu, v rámci posledních let, to byl ojedinělý případ.“ Ilustrační foto | Foto: Marek Sviták | Zdroj: ČEZ

„Po důkladném prověření věci nebylo prokázáno, že by došlo ke spáchání jakéhokoliv trestného činu či jiného protiprávního jednání, které mohlo zapříčinit pád policisty, a proto jsme celou záležitost ukončili odložením,“ doplnila mluvčí Nguyenová.

Policista zásahové jednotky z Plzeňského kraje zemřel při výcviku. Případ prověřuje generální inspekce

Číst článek

Policista plzeňské zásahové jednotky zemřel loni 12. listopadu na následky zranění při výkonu služby. Podle důvěryhodných zdrojů serveru iROZHLAS.cz se neštěstí odehrálo během výcviku, kdy se policista zřítil z výšky při slaňování, které si zrovna zkoušel.

„Za poslední dobu, v rámci posledních let, to byl ojedinělý případ,“ uvedla mluvčí policie Plzeňského kraje Martina Korandová.

Vedení krajské policie spolu s odborovým svazem pak začátkem února vyhlásily sbírku na podporu policistovy manželky a dvou malých dětí.

„Máme v naší základní organizaci tři jeho kolegy, jeho kamarády, kteří chtěli přispět a chtěli to zoficiálnit, tak jsme jako základní organizace vypsali tuto sbírku,“ vysvětlil Patrik Topič, předseda nezávislého odborového svazu policistů Plzeňského kraje.

Lidé mohou přispívat do konce května na transparentní účet 2901759291/2010, kde bylo ve čtvrtek odpoledne přes 364 tisíc korun.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme