Policista zásahové jednotky z Plzeňského kraje zemřel při výcviku. Případ prověřuje generální inspekce

Policista zásahové jednotky z Plzeňského kraje M. R. zemřel loni v listopadu poté, co se zranil během výcviku. Případem se zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů, která zjišťuje, zda nemohlo dojít k pochybení. Serveru iROZHLAS.cz to ve středu potvrdila mluvčí inspekce Ivana Nguyenová. Policisté mezitím vyhlásili na pomoc jeho rodině sbírku, na účet již lidé poslali desítky tisíc korun.

Plzeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní zásahová jednotka při výcviku.

Policista plzeňské zásahové jednotky zemřel loni 12. listopadu na následky zranění při výkonu služby. (ilustrační foto) | Foto: Martin Pařízek, Ondřej Vaňura | Zdroj: Český rozhlas

„Případem se opravdu zabýváme a okolnosti úmrtí příslušného policisty zjišťujeme,“ potvrdila mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivana Nguyenová s tím, že čekají na výsledky znaleckých posudků.

Policista plzeňské zásahové jednotky zemřel loni 12. listopadu na následky zranění při výkonu služby. Podle důvěryhodných zdrojů serveru iROZHLAS.cz se neštěstí odehrálo při výcviku, kdy policista nešťastně spadl. Inspekce tak jen rutinně prověřuje, zda někdo něco nezanedbal.

Soud nepotrestá policistu, který v Plzni na řidiče vytáhl zbraň. Případ předal ke kázeňskému potrestání

Číst článek

Mluvčí policie Plzeňského kraje Martina Korandová odmítla případ komentovat. „Zatím se k tomu nebudeme vyjadřovat, nemůžeme to komentovat,“ řekla.

Vedení krajské policie spolu s odborovým svazem pak začátkem února vyhlásily sbírku na podporu policistovy manželky a dvou malých dětí.

„Máme v naší základní organizaci tři jeho kolegy, jeho kamarády, kteří chtěli přispět a chtěli to zoficiálnit, tak jsme jako základní organizace vypsali tuto sbírku,“ vysvětlil Patrik Topič, předseda nezávislého odborového svazu policistů Plzeňského kraje.

Lidé mohou přispívat do konce května na transparentní účet 2901759291/2010, kde bylo ve čtvrtek ráno přes 70 tisíc korun.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme