Policie po zátahu ve věznici Heřmanice obvinila celkem 11 lidí

Celkem jedenáct lidí obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů po víkendové razii ve věznici v Heřmanicích, čtyři z nich jsou dozorci vězeňské služby. Skupina minimálně od května vyvážela z věznice měď, kterou vězni třídili z dovezeného odpadu. Inspekce je zatkla ve chvíli, kdy odváželi jeden a půl tuny kovu. Ve sběrně by si přišli skoro na 200 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

věznice Heřmanice

Podle ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivana Bílka je vyšetřování na samém počátku. Nelze proto vyloučit, že bude počet obviněných rozšířen.

Obvinění členové vězeňské služby jsou obviněni z trestného činu krádeže a z trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby.

Přehrát

00:00 / 00:00

O podrobnostech zátahu v Heřmanicích mluvil na Radiožurnálu ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivan Bílek

„Vzhledem k tomu, že způsob spáchání trestného činu vykazuje znaky organizované skupiny, je tím ještě násobena přísnější klasifikace. Nejpřísnější sazba, která tam hrozí, je až 10 let odnětí svobody,“ říká Bílek.

Organizovaná skupina pachatelů kradla měď nejméně od května. Jednotliví pachatelé měli jasně stanovené úkoly a předem dohodnutou dělbu činnosti, a to včetně následného rozdělení zisku z prodeje ukradené mědi.

Touha po zisku příslušníkům vězeňské služby nebránila ani v porušování přísných bezpečnostních opatření věznice, a to takovým způsobem, že v některých případech za účelem krádeží pouštěli do a ze střeženého areálu věznice osoby a vozidla bez provádění prohlídek. Aby příslušníci vězeňské služby takové vstupy neoprávněných osob do areálu zlegalizovali, zaváděli do systému data jiných osob.

Všichni obvinění pachatelé byli propuštěni a vyšetřování probíhá na svobodě.

Jan Herget, pir, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme