Policie pochytala gang výrobců pervitinu

Gang výrobců pervitinu zlikvidovala po roce příprav východočeská policie. Její mluvčí Iva Marková uvedla, že policisté za pomoci celníků zadrželi pět mužů z Pardubicka a Chrudimska, kteří na prodeji drogy vydělali přes půl miliónu korun. Muži ve věku od 24 do 45 let byli obviněni z nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů a šíření toxikomanie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

drogy | Foto: Jan Rosenauer

Policejní specialisté rozbili po roce příprav gang výrobců a distributorů pervitinu. Jak Radiožurnálu sdělila mluvčí východočeské policie Iva Marková, pětice zadržených mužů vyráběla drogu rok a prodala ji nejméně za půl miliónu korun.

"Při akci došlo k zadržení 5 osob ve věku 24-45 let z okresu Pardubice a Chrudim. Při provedení domovních prohlídek ve výše uvedených okresech byly zajištěny jak chemikálie a zařízení potřebné pro výrobu pervitinu, tak určité množství této drogy. Obvinění jsou důvodně podezřelí, že v posledním roce různou měrou vyrobili a prodali pervitin za více než půl miliónu korun. Třem obviněným hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Zbývajícím dvěma pak pětiletý trest odnětí svobody."

Do konce víkendu by měl soud rozhodnout o jejich vzetí do vazby.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme