Policie podezřívá z vraždy faráře i patnáctiletého mladíka

Vrah třebenického faráře Kubíčka Rudolf Šamko měl komplice. Podle policie se společně s ním na faru vloupal i patnáctiletý mladík z Lounska. Chtěli ukrást peníze. Když je farář přistihl, usmrtili ho a založili požár, aby zahladili stopy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

farář Ladislav Kubíček | Zdroj: ČTK

Podle severočeské policejní mluvčí Jarmily Hrubešové byli oba obviněni z vraždy. Zatímco Šamko se k vraždě přiznal, v případě mladíka z Lounska policie tuto informaci neuvedla. Na oba obviněné byl podán návrh na vzetí do vazby.

Šamka, na kterého bylo vyhlášeno celostátní pátraní, zadrželi policisté v úterý na česko-rakouském hraničním přechodu Valtice-Schrattenberg. O místě a způsobu zadržení patnáctiletého mladíka policie dosud neinformovala.

Novela přestupkového zákona, která letos nabyla účinnosti společně s novým zákonem o soudnictví nad mládeží, totiž neumožňuje obvyklým způsobem informovat o průběhu trestního stíhání mladistvých, tedy lidí ve věku 15 až 18 let.

Osmasedmdesátiletý farář Ladislav Kubíček zemřel v sobotu ráno po několika úderech do hlavy. Nalezli ho hasiči, když na faře likvidovali požár. Muž byl těžce zraněný a na jeho následky po krátké době zemřel.

S farářem, který pocházel z Podkarpatské Rusi, se obyvatelé Třebenic rozloučí v místním kostele 22. září. Rozloučení se poté uskuteční i v litoměřické katedrále. Pohřeb se bude konat 24. září od 14:00 v kostele sv. Stanislava v Kunštátě na Blanensku.

Miroslav Zimmer, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme