Policie podle kontroly při vyšetřování smrti Jana Rokose nepochybila

Malý Jan Rokos byl nalezen mrtev. A to i přes to, že po něm policie přes 4 měsíce pátrala. Z vraždy dítěte je obviněna jeho matka Antonie Stašková a její přítel Pavel Grepl. Otec malého Jana Roman Rokos obvinil policii z liknavosti. Následné šetření ale nezjistilo profesní pochybení táborské pátračky, která dítě hledala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel jihočeské policie Radomír Heřman | Zdroj: ČTK

Podle kontroly, kterou od 31. prosince do 6. ledna prováděla skupina vnitřní kontroly jihočeské policie, táborští policisté při pátrání po pohřešovaném Janu Rokosovi nepochybili. Ředitel jihočeské policie Radomír Heřman ale připustil, že při vyšetřování případu někteří policisté nedostatečně komunikovali s otcem pohřešovaného pětiletého chlapce a neprojevili dostatek empatie.

"Nicméně musím opětovně opakovat, že z titulu prověrky při jednotlivých zákonech a zákonných úpravách v oblasti pátrání nebylo zjištěno profesní pochybení pátrače z Tábora."

Radomír Heřman také připustil, že v řadách jihočeské jsou policisté, kteří v některých lidských a komunikačních kriteriích nesplňují požadavky. "Je pravdou, že na této problematice již řadu let pracujeme. Jsme si vědomi, že tyto jednotlivé excesy poškozují policii jako celek a poškozují její práci," uvedl Heřman.

Roman Rokos, otec Honzíka, už dříve řekl, že pokud policie neuzná že pochybila, chce podat stížnost řediteli jihočeské policie a na ministerstvo vnitra.

Malého Honzíka v květnu unesla jeho matka Antonie Stašková, když byl svěřen soudem v Táboře do péče svého otce. V srpnu policie vyhlásila pátrání po Janu Rokosovi a autě, ve kterém měli Antonie Stašková spolu se svým přítelem Pavlem Greplem a uneseným Janem utíkat. Malý Honzík byl nalezen až 29. prosince mrtev v hledaném autě.

Michal Paulus Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme