Policisté obvinili šest lidí kvůli podvodnému nákupu luxusních aut za 14 milionů korun

Pražští policisté podezírají šest lidí z nákupu luxusních vozidel pomocí padělaných dokumentů. Podle vyšetřovatelů způsobili škodu 14 milionů korun.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nakradená auta a zfalšované dokumenty | Zdroj: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

„Ve značkových autosalonech si hlavní podezřelý bral vozidla na leasing, ovšem pod záštitou firem, ke kterým neměl jakoukoliv vazbu,“ uvedla tisková mluvčí pražské policie Hana Křížová. Podvodníci si záměrně vybírali společnosti, které nezveřejňovaly své hospodaření. Poskytovatelé úvěrů si tak předložené dokumenty nemohli dostatečně prověřit.

Škoda 20 milionů korun. Zloději ukradli v brněnském klenotnictví desítky luxusních hodinek

Číst článek

„Do autosalonů tak hlavní podezřelý, devětačtyřicetiletý muž, nosil pozměněné hospodářské výsledky, které byly mnohonásobně vyšší než v reálu, dokumenty s padělanou ověřovací doložkou, kterou můžete dostat například na kontaktních místech Czech point a dokonce i plné moci s falešnými razítky notářů,“ řekla Křížová. Padělky vyráběli někteří z obviněných, další byli doručovatelé nebo například řidiči.

Podvodníci se zajímali hlavně o luxusní značky vozů, které stály přes jeden milion korun. „V jednom případě se dokonce pokoušeli získat vozidlo Ferrari, jehož pořizovací hodnota se vyšplhala přes šest milionů korun. To se jim ovšem nepodařilo realizovat, protože na úřadě předložili padělaný technický průkaz,“ doplnila mluvčí.

Kriminalistům se podařilo zajistit sedm vozidel, jedno z nich dokonce v zahraničí a s předělanými doklady. Zbývající dva vozy zatím nenašli.

Detektivové v souvislosti s tímto případem zadrželi tři lidi. Hlavní podezřelý byl nejdřív ve vazbě, ale jelikož už byl v podmínce kvůli zákazu řízení, byl převezen rovnou do výkonu trestu. Hrozí mu až deset let ve vězení. Ostatní jsou obviněni ze spolupachatelství a z pomoci k trestné činnosti.

Jessica Lutišanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme