Policie poskytla ochranu jednomu z šéfů H-Systému

Jeden z představitelů zkrachovalé společnosti H- Systém má od včerejška policejní ochranu. Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu potvrdila mluvčí Policejního prezidia Ivana Zelenáková, o poskytnutí ochranky rozhodl ministr vnitra Stanislav Gross.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opatření bylo podle mluvčí přijato v zájmu minimalizace rizika napadení tohoto představitele, který o ochranku sám požádal.

Od minulé středy zaslal dosud neznámý pachatel osmi lidem spojeným s touto stavební společností dopisové bomby. Jedna explodovala a zranila syna někdejšího šéfa H-Systému Jaroslava Eliáše.

Bývalý představitel H-Systému, jehož jméno policie nesdělila, požádal o policejní ochranu z obavy před možným napadením ze strany neznámého pachatele. Jak nám řekla mluvčí ministra vnitra Gabriela Bártíková, ochranka se přiděluje v případech, kdy je objektivně prokázáno riziko újmy na zdraví či životě.

Helena Šulcová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme