Policie poskytla ochranu jednomu z šéfů H-Systému

Jeden z představitelů zkrachovalé společnosti H- Systém má od včerejška policejní ochranu. Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu potvrdila mluvčí Policejního prezidia Ivana Zelenáková, o poskytnutí ochranky rozhodl ministr vnitra Stanislav Gross.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opatření bylo podle mluvčí přijato v zájmu minimalizace rizika napadení tohoto představitele, který o ochranku sám požádal.

Od minulé středy zaslal dosud neznámý pachatel osmi lidem spojeným s touto stavební společností dopisové bomby. Jedna explodovala a zranila syna někdejšího šéfa H-Systému Jaroslava Eliáše.

Bývalý představitel H-Systému, jehož jméno policie nesdělila, požádal o policejní ochranu z obavy před možným napadením ze strany neznámého pachatele. Jak nám řekla mluvčí ministra vnitra Gabriela Bártíková, ochranka se přiděluje v případech, kdy je objektivně prokázáno riziko újmy na zdraví či životě.

Helena Šulcová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme