Policie potřetí zatýkala v souvislosti s Toflovým gangem

Policie zadržela další čtyři podezřelé v souvislosti s takzvaným Toflovým gangem. Uvedla to Česká televize s tím, že tři ze zadržených jsou policisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie v Břeclavi má nový zásahový tým | Foto: Gabriela Grmolcová

Podle ředitele odboru závažné hospodářské a finanční kriminality Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Petra Šeredy teď zadržené lidi vyslýchají. Další informace k případu by mělo státní zastupitelství upřesnit ještě dnes.

Ve třetí vlně zatýkání byli zadrženi další čtyři lidé. Českému rozhlasu Olomouc to potvrdil ředitel odboru závažné hospodářské a finanční kriminality Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Petr Šereda.

„Dnešního dne bylo zahájeno trestní stíhání dalších 4 obviněných. S tím, že bylo rozšířeno trestní stíhání u části osob, které již stíhány byly. Z těch nových obvinění se jedná o jednoho dosud činného policistu, 2 bývalé policisty. Jedna osoba nebyla příslušníkem policie,“ řekl Petr Šereda.

Jako Toflův gang se označuje skupina brněnských expolicistů, která údajně vydírala podnikatele. Počet stíhaných v souvislosti s Toflovým gangem se dnes zvýšil na 12 lidí. Celkem je jim kladeno za vinu 31 případů vydírání.

První razie v souvislosti s Toflovým gangem se konala na začátku srpna. Další proběhla v září. Trestní stíhání bylo kvůli nedostatku důkazů zastaveno zatím jen u brněnského advokáta Oldřicha Ševčíka. Ve vazbě zůstává šest dříve obviněných, dva jsou už na svobodě.

Renáta Prátová, Vlasta Gajdošíková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme