Policie potvrdila osm obětí nemocničního vraha

Obětí v havlíčkobrodské nemocnici bylo osm. Všechny zemřely po podání vysoké dávky léku heparin v období od května do září letošního roku. Bývalý zaměstnanec nemocnice Petr Zelenka je obviněn také z pokusů o vraždu dalších devíti pacientů, které se ale podařilo zachránit. Policie přiznala, že v případu havlíčkobrodských vražd částečně pochybila. Vyšetřování dále pokračuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vyšetřování vražd v nemocnici | Zdroj: ČTK

Kriminalisté chtějí prošetřit další zdravotní dokumentace a prověřují i možnou trestní odpovědnost vedení havlíčkobrodské nemocnice. Otázkou stále zůstává délka vyšetřování, dříve než byl Petr Zelenka zatčen. Ředitel policie v Havlíčkově Brodě Jaroslav Hrdina přiznal, že pochybil. "Procesualista, kterému to bylo přiděleno, nám onemocněl. Objektivní příčiny tady byly, přiznáváme je, ale přesto tento spis nezůstal nikde odložen."

Inspekce ministra vnitra prověří, jestli policisté postupovali správně. Doba od podání trestního oznámení do zatčení pachatele je 66 dní. Například šest dní putovalo oznámení ze státního zastupitelství v Havlíčkově Brodě na policii, která je přitom vzdálená jen několik desítek metrů.

"Policejní orgán Okresního ředitelství Havlíčkův Brod postupoval tak, že vzbudil určité pochybnosti o své aktivitě a o adekvátnosti dalších opatření," poznamenal na adresu havlíčkobrodských policistů krajský ředitel Petr Přibyl.

Jména všech osmi obětí dnes policie předala nemocnici v Havlíčkově Brodě, která začne s pozůstalými komunikovat.

Milan Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme