Policie požádala o vydání senátora Lajtocha z ČSSD

Protikorupční policie požádala horní komoru parlamentu o zbavení imunity a vydání k trestnímu stíhání senátora a přerovského primátora Jiřího Lajtocha z ČSSD. Informaci potvrdil Radiožurnálu mluvčí útvaru Roman Skřepek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Lajtoch - senátor a primátor města Přerov | Foto: Tomáš Adamec

Žádost souvisí s opravami přerovského domova důchodců a zimního stadionu. Podle policie při nich byl překročen smlouvou stanovený dvacetiprocentní limit pro takzvané vícepráce.

„Jedná se o věc, které se měl pan senátor dopustit v době, kdy ještě nebyl senátorem. V tuto chvíli čekáme, jak se k tomu Senát postaví, každopádně jsme zahájili úkony trestního řízení,“ řekl Radiožurnálu Skřepek.

Podle předběžných informací senátor Lajtoch plénum sám požádá o zbavení imunity, protože věří, že je vše v pořádku.

Osmapadesátiletý Lajtoch je senátorem od roku 2007, o rok dříve se stal přerovským primátorem. O činnost tamní radnice se dříve policie zajímala.

Poslanecká sněmovna a Senát dosud zbavily imunity 19 poslanců a senátorů. Naopak ve 14 případech odmítly zákonodárce vydat, a tak bylo jejich trestní stíhání navždy zastaveno.

Tereza Bartůňková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme