Policie: Pracovnice slánské radnice rozdávala řidičské průkazy

Kladenští policisté zadrželi devětadvacetiletou pracovnici slánské radnice. Žena čelí obvinění ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Vydala neoprávněně několik desítek řidičských průkazů a přijímala úplatky. Hrozí jí až 10 let odnětí svobody. Podle slánského starosty Ivo Rubíka se na odhalení korupce podílela policie ve spolupráci s vedením města. Kriminalisté ženu sledovali déle než půl roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slaný

Přijímání úplatků a neoprávněné nakládání s osobními údaji - z toho policie podezírá 29letou slánskou úřednici, upřesňuje kladenská policejní mluvčí Jana Steinerová. "Žena vydávala řidičské průkazy žadatelům, kteří nesplňovali zákonné podmínky. V současné době se jedná o několik desítek žadatelů. Žena na městském úřadě pracovala od začátku roku 2003. Její aktivity policie sledovala asi půl roku. Odhalit se ji podařilo také ve spolupráci s vedením města. Tajemník městského úřadu ve Slaném Petr Kolečkovský říká, že ženu dočasně přeřadí na jiné pracoviště. Zmíněnou pracovnici zatím propustit nemůžeme, pouze ji přeřadíme na jiné místo neúřednického charakteru, kde nebude mít možnost k dalšímu páchání takové činnosti."

Podle neoficiálních informací se na páchání trestné činnosti ale nepodílela pouze zadržená úřednice. Policisté v této věci údajně sdělili obvinění i dalším osobám, které ale nejsou ze slánské radnice.

Markéta Kaclová, Petr Doležel, Regina Prouzová-Květoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme