Organizovaná skupina okrádala v Praze lidi na vozíku či s chodítkem. Police hledá další případné oběti

Pražští kriminalisté odhalili organizovanou skupinu, která letos od června do září v obchodech okrádala seniory. Celkem 41 případů mají podle policie na svědomí čtyři ženy a tři muži. Škoda přesahuje půl miliónu korun. Pět ze zadržených bylo celostátně hledaných, na jednoho z nich byl vydán i evropský zatykač. Obviněným hrozí až osm let vězení.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražská policie ve středu oznámila, že kriminalisté objasnili 41 případů krádeží, které organizovala skupina sedmi lidí z pražské Palmovky. Pachatelé si vybírali zejména starší osoby s omezenou pohyblivostí, které používaly chodítko nebo invalidní vozík. Ke krádežím docházelo od letošního června do září po celém území Česka.

Nehoda dvou kamionů a osobních aut okraji Brna uzavřela dálnici D1. Zemřeli tři lidé

Číst článek

Na vyřešení desítek případů „hyenismu“ spolupracovali pražští vyšetřovatelé s policisty z celé republiky. Vyčíslená škoda dosahuje více jak půl miliónu korun.

„Kriminalisté, v noci z pondělí na úterý, zadrželi celou organizovanou skupinu a to na různých místech republiky. Všichni byli obvinění ze spáchání trestných činů krádež a opatření, pozměnění a padělání platebního prostředku, za což jim v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

V minulosti trestaní

Při domovní prohlídce policisté našli řadu odcizených kabelek, peněženek, ale také zbraň a drogy. „Všichni jsou uživatelé omamných a psychotropních látek,“ uvádí policie.

Zadržení byli podle policie za podobné trestné činy už trestaní, pět z nich bylo celostátně hledaných a na jednu osobu byl také vydaný evropský zatykač. Část z obviněných je momentálně zadržená ve vazbě, tři muži a jedna žena zůstávají zatím na svobodě.

Vyšetřovatelé se zároveň domnívají, že je skupina odpovědná za více krádeží, než je v tuto chvíli nahlášeno. Vyzývají proto případné další poškozené, aby se ozvali na linku 158 nebo se dostavili na nejbližší policejní stanici.

btk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme