Pražský policista zfackoval muže bez roušky, sám ji ale neměl. Incidentem se bude zabývat vedení

Na sociálních sítích způsobily rozhořčení záběry kontroverzního zákroku pražské policie. Několik policistů zasahovalo na zastávce K Žižkovu proti muži bez roušky, který měl být agresivní a rozbít sklo projíždějícího vozidla. Jeden ze strážců zákona muži na místě uštědřil facku, sám navíc neměl zakrytý obličej. Na video upozornila televize CNN Prima News. Podle mluvčí pražských policistů Violety Siřišťové se vedení bude incidentem zabývat.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na záběry počínání pražského policisty na facebooku zareagovala více než tisícovka uživatelů. ilustrační foto | Zdroj: Koláž iROZHLAS

Video natočené ze stojícího auta sdílel na svém facebookovém profilu uživatel „Kosmonaut Fredy“. Ukazuje počínání několika příslušníků policejního sboru, mezi nimi i policisty bez roušky, kteří zasahují proti muži na zastávce. Jeden z nich mu během zákroku dá facku do obličeje.

Prezident Zeman chce pokutovat nedodržování opatření. ‚Nenechte se svést antirouškaři,‘ apeluje

Číst článek

Na video na sociálních sítích zareagovala více než tisícovka uživatelů. Většina z nich chování policisty odsoudila, někteří požadovali předání záběrů vedení pražské policie.

Podle policie byl muž agresivní a pod vlivem alkoholu. „Dnes krátce před jedenáctou hodinou dopoledne vyjížděli policisté k prověření oznámení, kde měl agresivní muž pod vlivem alkoholu rozbít přední sklo u projíždějícího vozidla. Policisté na místě zjistili, že 54letý muž je pod vlivem alkoholu, kdy nadýchal více než dvě promile. Následně policisté muže omezili na osobní svobodě pro podezření ze spáchání přestupku,“ uvedla pro CNN Prima News mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Počínáním policisty se podle ní bude zabývat odbor vnitřní kontroly pražské policie. Policisté by totiž měli při výkonu práce mít taktéž nasazenou roušku. „Podle zjištěných závěrů bude následně věc řešena,“ doplnila.

Totéž na svém twitteru potvrdil také vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Policejní prezident Jan Švejdar k tomu uvedl: „Jeho selhání vrhá špatné světlo na celý policejní sbor. O to více v době, kdy musíme jít příkladem. Je mi to moc líto a veřejnosti se upřímně omlouvám.“

Video obsahuje vulgarismy:

gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme