Chtěl před policejní hlídkou skrýt, že nesmí za volant. Prokázal se jim cizími doklady se čtyřmi zákazy řízení

Pražští policisté v pondělí kontrolovali třiadvacetiletého řidiče, který ve snaze skrýt před nimi svůj zákaz řízení se prokázal doklady od člověka, který měl čtyři takové zákazy. Kontrolovaný muž měl navíc pozitivní test na drogy, policisté jej proto zadrželi a převezli na policejní služebnu. Je podezřelý z maření úředního rozhodnutí a vykázání a z přestupku v oblasti dopravy. Na policejním webu to v úterý uvedla mluvčí Violeta Siřišťová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třiadvacetiletý řidič podle mluvčí následně odůvodnil své jednání tím, že sám má řízení zakázáno | Zdroj: Policie ČR

Policisté muže kontrolovali na základě oznámení o možné krádeži kol z auta. Tuto informaci jim poskytl sedmiletý chlapec, který podle mluvčí viděl, jak dva muži na parkovišti v Praze 5 berou kola z jednoho auta a nakládají je do jiného.

Inspekce: zákrok policistů proti demonstrantům na Staroměstském náměstí byl v pořádku

Číst článek

Vyslaná policejní hlídka posléze našla auto s naloženými koly poblíž Vltavské ulice.

Mluvčí Siřišťová uvedla, že za volantem seděl řidič, který předložil doklady potřebné k řízení auta. Policisté zjistili, že má vyslovené čtyři zákazy řízení, nicméně muž na dokladech se nepodobá řidiči ve vozidle.

Proto ho opětovně vyzvali k prokázání své totožnosti. Třiadvacetiletý řidič podle mluvčí následně odůvodnil své jednání tím, že sám má řízení zakázáno, ale nevěděl, že člověk, za kterého se vydával, má dokonce čtyři zákazy řízení.

„Prohlídkou vozidla policisté nalezli kola v kufru. Šetřením bylo zjištěno, že nejsou odcizené, ale patří jeho kamarádovi, který si pro ně na místo přijel,“ dodala mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme