Policie propustila zadrženého z Letňan. Při domovní prohlídce našla výbušniny, zatím nikoho neobvinila

Policisté z Národní centrály organizovaného zločinu (NCOZ) v pátek zasahovali v bytě v pražských Letňanech. Při domovní prohlídce tam našli chemikálie a výbušniny. Podle mluvčího centrály Aleš Cimbaly policisté zadrželi jednoho člověka, kterého ale na místě propustili. V případu zatím nebyl nikdo obviněn.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie

Policie v Letňanech objevila chemikálie a výbušniny. ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Podle Cimbaly skončily úkony policie v sobotu v 5.00 hodin. „Zadržená fyzická osoba byla následně propuštěna na svobodu, neboť s ohledem na zjištěné skutečnosti nebylo namístě postupovat jinak,“ uvedl pro Radiožurnál. Po provedení úkonů již podle něj nehrozilo žádné přímé nebezpečí.

V rámci domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor zajistila policie důkazní prostředky. Šlo především o chemikálie, které mají být podrobeny znaleckému zkoumání. Obvinění dosud sděleno nebylo – nyní bude probíhat vyhodnocování získaných důkazů.

Policejní zásah proběhl v rámci případu, nad kterým dozoruje Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 9, potvrdil v pátek večer mluvčí policie Radiožurnálu.

jbi, gag Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme