Pražští policisté dopadli podezřelého ze tří znásilnění, díky šikovnosti operátora kamerového systému

Policisté dopadli muže, který se měl pokusit v Praze znásilnit tři ženy. Jeho zadržení ovšem nebylo vůbec jednoduché a do velké míry k němu přispěl operátor městského kamerového systému. Všiml si totiž na kameře v metru muže, který odpovídal popisu hledaného. Nakonec ho dopadli v jiném vestibulu metra. Podle policie ale nemusí být počet trestných činů konečný a žádají ženy, aby se na ni obrátily, pokud mají obdobnou zkušenost.

Video Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté začali po muži pátrat ve čtvrtek 1. srpna, kdy v Dolnojirčanské ulici na Praze 4 napadl neznámý mladík zezadu šestadvacetiletou ženu.

Rumunsko zavede doživotí za znásilnění, reagovala premiérka na nedávné vraždy dívek

Číst článek

„Jednou rukou ji chytil kolem těla, druhou začal osahávat v intimních místech a snažil se ji strhnout na zem. Napadená se však nezalekla, začala volat o pomoc a po chvíli zápasení se jí podařilo vymanit i z pevného sevření,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Muž se dal na útěk. Přivolané hlídky policistů ho nenašly, přestože měly k dispozici poměrně přesný popis.

Šikovný operátor

O dva dny později se ale podezřelého podařilo najít. A to díky postřehu a pečlivosti operátora městského kamerového systému. Kolem půl desáté večer si všiml muže na autobusové zastávce Kačerov. Sledoval okolí a vypadal jako hledaný pachatel.

„Na místo tak bylo vysláno hned několik hlídek a začali po muži, který mezitím zmizel v prostorách metra, pátrat. Do pátrání se mimo jiných zapojili i policisté oddělení Metro, kteří hledali dotyčného prostřednictvím kamerového systému uvnitř podzemky a navigovali ostatní hlídky,“ popsal Rybanský.

Ani kampaň #MeToo v Česku nic nezměnila, říká spisovatelka Denemarková. Na vině je podle ní i Zeman

Číst článek

Nakonec ho po hodině policisté dopadli – ve vestibulu stanice Háje. „Tam byl také následně zadržen členy speciální pořádkové jednotky a předveden na policejní služebnu k dalším úkonům,“ doplnil policejní mluvčí.

Více pokusů

Ačkoli podezřelého policisté hledali ve spojení pouze s jedním znásilněním, zjistili, že počet spáchaných trestných činů nemusí být konečný.

Policejní mluvčí totiž uvedl, že jednadvacetiletý cizinec měl spáchat ve středu 31. července na Praze 5 a 10 další dva pokusy o znásilnění.

Mladý cizinec tak byl obviněn z trestných činů znásilnění ve stadiu pokusu, za což mu hrozí až deset let za mřížemi.

och Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme