Policie předvedla stovky aktivistů

Při zásazích proti odpůrcům globalizace, kteří v Praze demonstrovali proti zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky, předvedla policie do dnešního podvečera více než 600 aktivistů. Osmdesát policistů bylo zraněno tak, že si jejich stav vyžádal lékařskou pomoc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osmnáct z nich bylo hospitalizováno, přitom čtyři už byli z nemocnice propuštěni. Uvedl to ministr vnitra Stanislav Gross. Pochválil zároveň přístup policistů a konstatoval, že postup policie byl \"v globálu správný\". Nevyloučil přitom, že nemohla nastat jednotlivá \"marginální pochybení\". Policie zatím nemůže vyčíslit škody, které při zásahu s demonstranty utrpěla, ale odhaduje, že budou dosahovat několika statisíců korun. Jde například o zničené štíty, helmy, krunýře. Policejní prezident Jiří Kolář v této souvislosti poznamenal, že svou výbavu dosud hodnotil jako dostačující. Demonstranty označil Kolář za profesionály. Dodal, že 2000 zahraničních demonstrantů už pravděpodobně opustilo Českou republiku.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme