Policie převezla Nagyovou do cely předběžného zadržení v Ostravě

Policie převezla ředitelku premiérovy kanceláře Janu Nagyovou z Prahy do cely předběžného zadržení v Ostravě. Zbylých šest lidí, obviněných v souvislosti se čtvrteční razií v budovách státních úřadů, na policejní služebnu v Masné ulici nedorazilo. Možná dorazí později, možná je policisté převezli jinam.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté přivádějí Janu Nagyovou na policejní služebnu v ostravské Masné ulici | Zdroj: ČTK

Nagyovou, která měla černé sluneční brýle a přes ruce přehozený svetr, přivedli tři zakuklenci předním vchodem. Během dne přitom policisté připravili bezpečnostní opatření u jiného vchodu, kde také čekali novináři.

Ostravský soud by měl v sobotu rozhodnout o návrhu na vzetí obviněných do vazby. Olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan se obává, že by obvinění mohli ovlivňovat svědky.

Důvodem, proč nejvyšší státní zástupce delegoval případ do Ostravy, kde má pobočku olomoucké vrchní státní zastupitelství, byla obava z někdejšího náměstka Vrchního státního zastupitelství v Praze Libora Grygárka, u kterého prý existovalo podezření na trestný čin.

Výzvy k odstoupení nevyslyším, řekl Nečas. Ve vyšetřovacích spisech se ale objevuje i jeho jméno

Číst článek

Policisté se podle ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty zabývají případem od počátku roku 2012, a to na základě informací o organizované zločinecké skupině, která údajně fungovala pomocí klientelistických vazeb a jejímž cílem byl neúměrný zisk a podíl vlivu ve státní či polostátní organizaci.

Při domovních prohlídkách detektivové ÚOOZ zajistili 120 až 150 milionů v hotovosti a desítky kilogramů zlata. Policie zadržela osm lidí, sedm z nich už obvinila. Toto číslo ale podle vyšetřovatelů nemusí být konečné.

Nagyová prý sbírala na Nečasovou kompromitující materiály. Kvůli rozvodu

Číst článek

Ze zneužití pravomoci úřední osoby byla obviněna šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase Jana Nagyová, bývalý šéf Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník, jeho nástupce Milan Kovanda a plukovník Jan Pohůnek. Nagyová prý nechala z čistě osobních důvodů sledovat vojenskou rozvědkou tři osoby včetně premiérovy manželky.

Obvinění z korupce čelí bývalí poslanci ODS Petr Tluchoř a Ivan Fuksa. Státní zástupci naznačili, že stejný osud čeká i Marka Šnajdra, který byl v zahraničí. Všichni tři minulý rok složili mandát, aby umožnili schválení důležitého daňového balíčku spojeného i s důvěrou vlády. Výměnou za to podle vyšetřovatelů získali lukrativní posty ve státních firmách.

Policie obvinila po razii na úřadech sedm lidí, zajistila desítky milionů i kila zlata

Číst článek

Také v tomto případu figuruje Jana Nagyová. Podle vyšetřovatelů se právě ona účastnila podplácení poslanců.

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu zasahoval ve čtvrtek na Úřadu vlády, ministerstvu obrany i řadě dalších míst. Mezi zadrženými je také šéf Úřadu vlády Lubomír Poul a údajně i bývalý náměstek ministra zemědělství Roman Boček.

Poul je podle serveru Lidovky.cz jediným z osmi zadržených, kterého policie neobvinila. Nepřímo to prý potvrdil i olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan.

Český rozhlas, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme