Policie při Konvičkově akci na Staroměstském náměstí nepochybila, říká Chovanec

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) odmítá, že by policisté minulou neděli pochybili na akci, na níž odpůrce islámu Martin Konvička zinscenoval příjezd bojovníků Islámského státu do centra Prahy. V České televizi dnes ministr uvedl, že akci měl okamžitě po jejím začátku zakázat přítomný zástupce magistrátu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Chovanec | Foto: Filip Jandourek

„Pokud je na místě přítomen zástupce Magistrátu hlavního města Prahy, nebo jiného magistrátu, tak tu akci rozpouští on. Tam policie v této věci nemá pravomoc. A já doufám, že si i všechny magistráty toto uvědomí a tyto akce budou zakazovat v první vteřině, kdy začnou,“ řekl Chovanec.

Upozornil, že kdyby se někdo z ozbrojených kolemjdoucích začal bránit domnělému nebezpečí, mohl na místě konání akce, tedy na Staroměstském náměstí, nastat masakr.

Podle Chovance je nyní těžké odhadnout, zda akce jako Konvičkova zvyšují v ČR riziko terorismu. „Osobně si myslím, že ano," poznamenal. Dodal, že muslimská komunita v Česku je zatím klidná, policie zaznamenala pouze jediný případ nepokojů, kdy "jeden zfetovaný člověk na diskotéce provolával Alláhu akbar."

Policie rozšířila vyšetřování nedělního Konvičkova 'teroristického útoku' o další trestný čin

Číst článek

Příznivci Iniciativy Martina Konvičky přijeli na Staroměstské náměstí převlečeni za teroristy, vykřikovali arabská hesla a stříleli z maket zbraní. Policie akci prověřuje pro podezření z výtržnictví a šíření poplašné zprávy.

Podle primátorky Adriany Krnáčové (ANO) měl magistrát akci zakázat, považuje to za selhání jeho úředníků. Úřad ale tvrdí, že sice věděl, že na shromáždění přijedou herci-vojáci, neznal ale podrobnosti, a zakázat ho předem tedy nemohl.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme