Policie při zátahu obvinila 15 organizátorů prostituce

Policie uspořádala v nočních klubech na Liberecku, Jablonecku a Děčínsku zátah proti organizátorům prostituce. Obvinila 15 lidí. Tři hlavní podezřelí, majitelé klubů, skončili v policejních celách. V pondělí má soud rozhodnout o jejich vazbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

prostitutka | Foto: NEPOUŽÍVAT internet | Zdroj: AFP

Zásah se uskutečnil v noci na sobotu na 19 místech. Zúčastnila se ho stovka policistů, ale i pracovníci živnostenských úřadů. Na místě zasahovala služba cizinecké a pohraniční policie a finanční policie. Provedeny byly i domovní prohlídky.

Skupina organizovala prostituci v nočních podnicích v Kořenově, Desné, v části Liberce Rochlice a v Jílovém u Děčína. Jak Radiožurnálu potvrdila Blanka Kosinová z útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, detektivové skupinu sledovali zhruba rok. Za tu dobu zaznamenali 60 dívek, které se v klubech střídaly jako prostitutky.

Dívky podle Kosinové nebyly k prostituci nuceny. Byly mezi nimi i cizinky, zejména z Ukrajiny a Slovenska. Z jejich činnosti měli organizátoři milionové zisky. "Za hodinu inkasovali organizátoři od klienta přes dva tisíce korun, přičemž dívkám vypláceli méně než polovinu. Dívky vydělávaly klubům zhruba třicet tisíc korun za měsíc," uvedla Kosinová.

Kromě majitelů nočních podniků jsou na svobodě stíháni barmani, kteří inkasovali peníze od klientů a vypláceli mzdu prostitutkám, ale i taxikáři a dohazovači. Obviněným hrozí tresty vězení až na osm let, dodala mluvčí.

Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme