Policie zajistila více než milion, který lidé poslali údajným sirotkům. Případ vyšetřuje jako podvod

Pražští policisté řeší smyšlený případ tří sirotků, kteří měli přijít o rodiče při dopravní nehodě. Radiožurnálu to potvrdil policejní mluvčí Jan Daněk. Chlapci podle něj neexistují. Na sociálních sítích lidé smyšlený příběh sdíleli začátkem srpna. Pro tři bratry se pořádala sbírka, ve které se vybral více než milion korun. Aby dárci dostali své peníze zpátky, se mají obrátit na policii, říká Daněk.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Policisté se zabývají medializovaným případem údajných sirotků, kteří po tragické nehodě měli zůstat sami bez pomoci.

Poté, co policisté případ ověřili, došli k závěru, že je smyšlený, sirotci neexistují a že se zmiňovaná dopravní nehoda nikdy nestala.

Policisté našli omamné látky u 59 účastníků festivalu Mácháč. Čtyřem lidem hrozí za držení drog vězení

Číst článek

Tuto skutečnost však neznalo 1200 dárců, kteří ve finanční sbírce poslali nemalé obnosy na pomoc sirotkům. Na účet, který byl zřízen za účelem výběru finančních darů, lidé poslali v součtu více než jeden milion korun.

Policisté dárce ujišťují, že celkovou částku zajistili a žádný z dárců o své peníze nepřijde, všechny peníze jim budou zpět vydány. „Pro urychlení celého procesu vracení těchto prostředků žádáme dárce, aby se, prosím, neprodleně ozvali na telefonní číslo 703 823 750, (nebo na konci 751 či 752). Tam jim bude sděleno, jak v této věci postupovat, aby peníze získali zpátky,“ sdělil pro Radiožurnál policejní mluvčí.

Kriminalisté začali případ řešit jako podvod. V případě odsouzení pachateli hrozí až osmileté vězení. „V současnosti je případ ve fázi prověřování a policejními orgány zatím nebyl nikdo obviněn,“ informovala policie.

aur, vto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme