Policie přistihla téměř tři stovky mladistvých pod vlivem alkoholu

Policie se na konci prázdnin zaměřila na to, jak často nalévají v různých podnicích alkohol mladistvým. Jestli je opravdu normální, že první větší zkušenosti v tomto ohledu mají za sebou zpravidla už šestnáctiletí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přes 95 % studentů ochutnalo alkohol a každý desátý nezletilý se věnuje hazardu.

Přes 95 % studentů ochutnalo alkohol a každý desátý nezletilý se věnuje hazardu. | Foto: Fotobanka stock.xchng

Tomuto trendu se pak přizpůsobují i provozovatelé restaurací a barů. Dnes byly zveřejněny závěry prázdninových inspekcí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitel Služby pořádkové policie Petr Sehnoutka v Ozvěnách dne

Ředitel Služby pořádkové policie Petr Sehnoutka v Ozvěnách dne připomněl, že akce proběhla od 23. srpna do 1. září a zapojila se do ní všechna krajská ředitelství. „Bylo zkontrolováno 2 204 provozoven a 8 681 osob. A z tohoto počtu bylo pod vlivem alkoholu 290 osob.“

„Ve zvýšené míře jsme tuto akci dělali historicky poprvé. Důvody jsou dva - jedním z nich je statistické navýšení přestupků na poli alkoholu a toxikomanie. Rozdíl mezi prvním pololetí 2009 a 2010 činí nárůst zhruba o 1 200 věcí,“ uvedl Sehnoutka.

Podle něho je situace nejhorší v Ústeckém, Pardubickém kraji a na třetím místě je Vysočina. „Česká republika má nejvyšší zastoupení 16letých osob v požívání alkoholu,“ citoval Sehnoutka z výzkumu. Právě to označil za druhý důvod ke konání podobných akcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme