Policie přistihla téměř tři stovky mladistvých pod vlivem alkoholu

Policie se na konci prázdnin zaměřila na to, jak často nalévají v různých podnicích alkohol mladistvým. Jestli je opravdu normální, že první větší zkušenosti v tomto ohledu mají za sebou zpravidla už šestnáctiletí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přes 95 % studentů ochutnalo alkohol a každý desátý nezletilý se věnuje hazardu. | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Tomuto trendu se pak přizpůsobují i provozovatelé restaurací a barů. Dnes byly zveřejněny závěry prázdninových inspekcí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitel Služby pořádkové policie Petr Sehnoutka v Ozvěnách dne

Ředitel Služby pořádkové policie Petr Sehnoutka v Ozvěnách dne připomněl, že akce proběhla od 23. srpna do 1. září a zapojila se do ní všechna krajská ředitelství. „Bylo zkontrolováno 2 204 provozoven a 8 681 osob. A z tohoto počtu bylo pod vlivem alkoholu 290 osob.“

„Ve zvýšené míře jsme tuto akci dělali historicky poprvé. Důvody jsou dva - jedním z nich je statistické navýšení přestupků na poli alkoholu a toxikomanie. Rozdíl mezi prvním pololetí 2009 a 2010 činí nárůst zhruba o 1 200 věcí,“ uvedl Sehnoutka.

Podle něho je situace nejhorší v Ústeckém, Pardubickém kraji a na třetím místě je Vysočina. „Česká republika má nejvyšší zastoupení 16letých osob v požívání alkoholu,“ citoval Sehnoutka z výzkumu. Právě to označil za druhý důvod ke konání podobných akcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme