Policie přiveze z Ukrajiny do Česka šest falešných bankéřů. Vylákali z lidí skoro 30 milionů korun

Policie v pátek přiveze šest Čechů, kteří se vydávali za bankéře. Zadrželi je jejich ukrajinští kolegové v Oděse v polovině dubna. Skupina spolupracovala se 17 Ukrajinci. Poškozeným tvrdili, že jejich účet byl napadený. Podle mluvčí policie v Hradci Králové Magdalény Vlčkové tak z lidí vylákali skoro 30 milionů korun.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilustrační foto

Policie v pátek přiveze šest Čechů, kteří se vydávali za falešné bankéře (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Přemlouvali je, aby peníze převedli na takzvaný záchranný účet. Některým obětem taky doporučili, aby si nainstalovali program, kterým dokázali na dálku ovládat počítač poškozeného.

Peníze ze Sokola musely mizet sofistikovaně. Nyní už by se to stát nemohlo, věří nový starosta obce

Číst článek

Policie doporučuje, aby lidé v případě podezření pro jistotu zavolali přímo svému bankéři.

V Česku je čeká obvinění z účasti na organizované zločinecké skupině, z podvodu a z neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací. Hrozí jim 10 let vězení.

„Nyní jsou vydáváni do České republiky z extradiční vazby. V následujících dnech budou podrobeni úkonům trestního řízení a bude jim sděleno obvinění,“ uvedla Vlčková.

Jakub Kulawiak, jar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme